فایل رایگان مروري بر پارامترهاي موثر بر فرآيند اولترافيلتراسيون ارتقايافته با مايسل در حذف فلزات سنگين و آلاينده هاي آلي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان مروري بر پارامترهاي موثر بر فرآيند اولترافيلتراسيون ارتقايافته با مايسل در حذف فلزات سنگين و آلاينده هاي آلي :


سال انتشار : 1397

تعداد صفحات : 8

چکیده مقاله:

امروزه یکی از مهمترین مسائل جوامع بشری، دسترسی به آب پاکیزه و عاری از هر گونه آلودگی می باشد. در سال های اخیر فرآیندهای غشایی بعلت دسترسی آسان، مصرف انرژی اندک و مقرون به صرفه بودن در حذف آلاینده های موجود در پساب ها بسیار مورد استفاده قرار گرفته اند. یکی از موثرترین فرآیندهای غشایی برای حذف آلودگی های آب، فرآیند اولترافیلتراسیون ارتقایافته با مایسل است که در آن با استفاده همزمان از غشاهای اولترافیلتراسیون و سورفاکتانت ها و به علت ایجاد برهم کنش های الکترواستاتیکی بین فلزات و مایسل ها، می توان به درصد حذف بالایی از فلزات مختلف رسید. در این مقاله سعی شده است با بررسی کارهای انجام شده، نگاهی کلی از فرآیند اولترافیلتراسیون ارتقا یافته با مایسل و عوامل موثر بر این فرآیند، بدست آید. هدف اصلی این بررسی، مروری بر اثرات پارامترهای مختلفی همچون فشار عملیاتی، غلظت سورفاکتانت، استفاده از مخلوط سورفاکتانت ها و pH محلول خوراک بر فرآیند MEUF در راستای بهینه کردن این فرآیند می باشد.

لینک کمکی