فایل رایگان رويه کاري فولاد ساده کربني St37 با آلياژ اينکونل 625 توسط جوشکاري قوس تنگستني با جريان پالسي و ارزيابي خواص سايشي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان رويه کاري فولاد ساده کربني St37 با آلياژ اينکونل 625 توسط جوشکاري قوس تنگستني با جريان پالسي و ارزيابي خواص سايشي :


سال انتشار : 1397

تعداد صفحات : 8

چکیده مقاله:

رویه کاری سطح توسط فرایند جوشکاری قوس تنگستنی، یکی از روش هایی است که جهت بهبود مقاومت سایشی قطعات فولادی مورد استفاده قرار می گیرد. احیاء و یا اصلاح قطعات توسط استحکام بخشی سطوح، اغلب دوام بیشتری از نظر طول عمر نسبت به سطوح اصلاح نشده دارند. در این پژوهش هدف افزایش مقاومت سایشی فولاد ساده کربنی، St37 است که مقاومت سایشی پایینی دارد و در بیشتر قطعات ماشین آلات صنعتی و کارخانه جات سیمان سازی، مورد استفاده قرار می گیرد. با رویه کاری این فولاد توسط آلیاژهای پایه نیکل که مقاومت سایشی بالایی دارند، می توان عمر کاری این قطعات را افزایش داد. بدین منظور با استفاده از روش جوشکاری قوس تنگستن- گاز، از الکترود اینکونل 625 برای روکش کاری بر فولاد ساده کربین St37 بهره گرفته شد. با تغییر جریان پالسی و مطالعه اثر آن بر ریزساختار رویه، بیشترین مقاومت به سایش به دست آمد. نتایج نشان داد در زمان پالسی 0/3 ثانیه، کاهش اندازه دانه نسبت به نمونه بدون جریان پالسی، به شدت نمود پیدا می کند. در نتیجه باعث افزایش و بهبود مقاومت سایشی می گردد. همچنین اگر زمان پالسی به بیش از 0/3 ثانیه افزایش یابد، به علت جریان بالاتر در زمان های پالسی بیشتر، رشد دانه حادث می شود که منجر به افت خواص مکانیکی می گردد.

لینک کمکی