فایل رایگان نمد و بررسي آثار و تجربه هاي معماري و ضهرسازي ايراني- اسلامي (مطالعه موردي: بررسي تجربه کيفيت زندگي در پياده راه کوچه برق لاهيجان)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان نمد و بررسي آثار و تجربه هاي معماري و ضهرسازي ايراني- اسلامي (مطالعه موردي: بررسي تجربه کيفيت زندگي در پياده راه کوچه برق لاهيجان) :


سال انتشار : 1397

تعداد صفحات : 9

چکیده مقاله:

یکی از تحولات اخیر در گرایش های جدید شهرسازی جهان، توجه به حرکت پیاده و نیازهای آن به عنوان یک موضوع فراموش شده مهم شهری است. امروزه تاکید بیش از حد بر حرکت سواره و حل مسائل مختلف آن و غفلت از ساماندهی و برنامه ریزی برای حرکت پیاده، یکی از نواقص شهرسازی معاصر محسوب می شود. جنبش پیاده راه سازی از چندین دهه ی اخیر با تاکید بر مسائل پایدار اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی به وجود آمده است و طی این چند دهه اکثر مراکز شهرهای بزرگ و بخش های تاریخی به مناطق پیاده مدار تبدیل شده اند. هدف فرهنگی- اجتماعی پیاده راه، به عنوان یکی از انواع فضاهای شهری، افزایش کیفیت کارکرد اجتماعی بوده که می تواند در تجدید حیات مدنی و بالا بردن سطح رضایتمندی شهروندان در مراکز شهری موثر باشد. با توجه به اهمیت لزوم انجام پیاده راه سازی ها در شهرهای تاریخی ایران و جهان، اجرای پیاده راه کوچه برق در شهرستان لاهیجان با توجه به اینکه در بافت مرکزی و پرتردد شهری واقع شده، در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفت و تاثیر طراحی این پیاده راه در افزایش کیفیت آن قسمت از فضای شهری و شهروندان بررسی گردید. روش پژوهش از نوع تحلیلی- توصیفی و با استفاده از بررسی های میدانی شامل عکس، مصاحبه با مردم، نقشه های ماهواره ای و منابع کتابخانه ای بوده است و در نهایت افزایش رضایتمندی و بالا رفتن سطح کیفی زندگی عابران و مالکین این محدوده شهری و کاهش آلودگی زیست محیطی این فضا نتیجه اجرای این پیاده راه شهری می باشد.

لینک کمکی