فایل رایگان طراحي وساخت دستگاه ارزيابي ليزري قامت جهت بررسي پاسچر و اندازه گيري ميزان ناهنجاري ها به صورت کمي (داراي گواهي نامه ثبت اختراع)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان طراحي وساخت دستگاه ارزيابي ليزري قامت جهت بررسي پاسچر و اندازه گيري ميزان ناهنجاري ها به صورت کمي (داراي گواهي نامه ثبت اختراع) :


سال انتشار : 1397

تعداد صفحات : 11

چکیده مقاله:

مقدمه: رشته اسیب شناسی و حرکات اصلاحی از جمله علومی است که به مطالعه و بررسی ناهنجاری های دستگاه اسکلتی عضلانی می پردازد. در این رشته با استفاده از وسایل آزمایشگاهی و انجام آزمون های میدانی به تشخیص ناهنجاری های وضعیتی در بین افراد جامعه پرداخته می شود. و برای جلوگیری از پیشرفت عارضه ودرنهایت رفع آن اقدامات لازم صورت می گیرد. روش کار: ارزیاب لیزری قامت postural Laser Assessment جهت ارزیابی وتشخیص ناهنجاری های اکتسابی و مادرزای قامت ساخته شده است. که دارای وزن و حجم کمی بوده و به سهولت قابل حمل می باشد در این وسیله از دو لامپ لیزری استفاده شده که برای ارزیابی ناهنجاری هامروی بدن فرد انتقال داده می شوند و این کار باعث از بین بردن خطای چشم ارزیاب می شود که در وسایلی چون خط شاقولی و صفحه شطرنجی که پیش از این برای ارزیاب قامت افراد مورداستفاده قرار می گرفتند. این امکان وجود ندارد از دیگر مزایای این وسیله می توان به فضای کم موردنیاز برای ارزیابی قامت اشاره کرد. این وسیله برخلاف سایر وسایل که برای ارزیابی قامت مورداستفاده قرار می گیرند نیاز به فضای آزمایشگاهی زیادی ندارد در هر دو مکانی از قابلیت نصب سریع و استفاده برخوردار است. مهم ترین ویژگی ارزیاب لیزری قامت دادن اندازه کمی و دقیق از میزان ناهنجاری می باشد که تاکنون در این زمینه وسیله ای طراحی وساخته نشده است. نتایج: نتایج بررسی ها نشان داد که در هیچ یک از مراحل نصب و راه اندازی ارزیاب لیزری قامت مشکلی وجود ندارد و هر شخصی با داشتن کمترین دانش فنی قادر به نصب و راه اندازی این وسیله می باشد ارزیاب لیزری قامت قادر است میزان ناهنجاری ها رادر مقیاس درجه با دقت یک درجه اندازه گیری کند وبای انجام آزمایشات به فضایی کمتر از دو متر مربع نیاز دارد.

لینک کمکی