فایل رایگان تاثير استراتژي هاي ارتقاء کيفيت بر عملکرد برند محصولات شرکت هاي الکترونيکي در بازار رقابتي (مطالعه موردي شرکت اپل و سامسونگ)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان تاثير استراتژي هاي ارتقاء کيفيت بر عملکرد برند محصولات شرکت هاي الکترونيکي در بازار رقابتي (مطالعه موردي شرکت اپل و سامسونگ) :


سال انتشار : 1398

تعداد صفحات : 10

چکیده مقاله:

مدیریت استراتژیک دانش تدوین ، اجرا ، و ارزیابی تصمیمات وظیفه ای است که اهداف بلند مدت سازمان را تهیه می سازد.جهان امروز در حال تغییرات با شتاب و پیچیدگی زیادی است پس برای مواجه شدن با اینگونه مسائل باید مدیریتی درست و برنامه ای جامع داشت که همان وظیفه مدیریت استراتژیک است و راه حل بیشتر سازمانهای امروزی است. برای آنکه سازمان بداند به کجا خواهد رفت باید بداند اکنون دقیقاض کجا قرار گرفته است. پس از آن باید آنچه می خواهد باشد را بدرستی تعریف کرده و چگونگی رسیدن به آن جایگاه را مشخص کند در اقتصاد متکی بر بازار ، بنگاهها همواره به منظور جذب مشتری بیشتر با یکدیگر رقابت می کنند و از اینرو دائما رفتارهای یکدیگر را زیر نظر گرفته و استراتژی های متنوعی را برای کسب موفقیت اتخاذ می کنند و بنابراین موجب رقابت می شود که باعث شکل بهتر عملکرد بنگاه ها، تولید کالاهایی با کیفیت بهتر و خدماتی با پایین ترین هزینه می شود. در مفهومی بهتر گردانندگان بازار، ممکن است در مواجهه با رقابت فزاینده و بدنبال سود بیشتر، وسوسه شوند و دست به رقابت ناسالم برای بدست آوردن قدرت بازار و سوءاستفاده بنمایند. در این مقاله برآنیم ضمن تعریف واژه های استراتژی، مدیریت استراتژیک، رقابت، استراتژی رقابتی و برنامه ریزی استراتژیک نقش آن را در سازمان ها، شرکت ها و بازار تجارت نشان دهیم و بگوییم چگونه می توان با وجود بسیاری کاستی ها، در بازار تجارت، شرکت ها و سازمان ها موفق بود.

لینک کمکی