فایل رایگان برنامه ريزي توليد براي زنجيره تامين سه سطحي محصولات لبني بادرنظرگرفتن محدوديت پنجره زماني- مطالعه موردي شرکت فرآورده هاي لبني مارگارين

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان برنامه ريزي توليد براي زنجيره تامين سه سطحي محصولات لبني بادرنظرگرفتن محدوديت پنجره زماني- مطالعه موردي شرکت فرآورده هاي لبني مارگارين :


سال انتشار : 1397

تعداد صفحات : 18

چکیده مقاله:

در رقابت های جهانی موجود در عصر حاضر باید محصولات متنوع را با توجه به درخواست مشتری در دسترس وی قرارداد .امروزه بخش های صنعتی مسیری را طی می کنند که مملو از تغییرات و چالشهای وسیع می باشد و همچنین شیوه تعاملات شرکتها با تامین کنندگان و مشتریان رقابتی شده است. مساله کلیدی در یک زنجیره تامین، مدیریت و کنترل هماهنگ تمامی این تعاملات است. بر این اساس، ارتباط بموقع و کامل بین همه عناصر زنجیره تامین برای اطلاع از نیازهای مشتری و میزان تامین نیازها از ضروریات زنجیره است.دراین مقاله ، توزیع انواع مارگارین که از محصولات لبنی می باشد به مراکز توزیع مدنظر قرار گرفته شده است. این محصول در بازه زمانی 6 ماه از زمان تولید باید به مصرف برسد لذا برای این منظور مدل پیشنهادی برنامه ریزی تولید زنجیره تامین محصولات لبنی با پنجره زمانی است که در این تحقیق به دلیل حساسیت محصولات لبنی، از نوع سخت در نظر گرفته شده است . هدف مدل ماکزیمم سازی سود حاصل از فروش محصولات با توجه به میزان تولید محصول نهایی و میزان خرید مواد اولیه از تامین کنندگان کالا در حالت قطعی می باشدکه علاوه بر محدودیت های انبار و پنجره زمانی، فرض می شود اقلام فاسد شدنی نیز موجود می باشد . پس از دستیابی به جواب بهینه در یک مسئله برنامه ریزی خطی با استفاده از نرم افزار بهینه ساز لینگو ، مطالعه تاثیر تغییرات گسسته ضرایب مختلف مسئله بر روی جواب بهینه فعلی مورد توجه قرار می گیرد.

لینک کمکی