فایل رایگان بررسي تغيير شکل شديد پلاستيک لوله مسي با فرآيند TCEC و تاثير ضرايب اصطکاک مختلف با استفاده از روش المان محدود

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان بررسي تغيير شکل شديد پلاستيک لوله مسي با فرآيند TCEC و تاثير ضرايب اصطکاک مختلف با استفاده از روش المان محدود :


سال انتشار : 1398

تعداد صفحات : 8

چکیده مقاله:

هنگامی که یک فلز در دماهای نه چندان بالا، تحت تغییر شکل شدید پلاستیک قرار می گیرد ساختار درونی فلز شروع به مقاومت در برابر تغییر شکل بیشتر می کند. برای ادامه تغییر شکل، باید مقدار تنش بیشتری اعمال نمود. به این حالت ایجاد شده در فلز، کار سختی و یا کرنش سختی گفته می شود. در واقع، کار سختی باعث افزایش استحکام و سختی فلز در اثر تغییر شکل می شود. در مقابل این افزایش استحکام، فلز شکل پذیری خود را از دست می دهد و قابلیت تغییر شکل آن کاهش می یابد. بنابراین این محدودیت باعث می شود که افزایش استحکام بیشتر فلز توسط اعمال کار مکانیکی محدود شود، چرا که باعث شکست ماده خواهد شد. پرسکاری در کانال هم قطر زاویه دار یکی از روش های جدید و کاربردی برای تولید مواد با ساختار فوق العاده ریز می باشد. در این پژوهش رفتار تغییرشکل نمونه لوله مسی با قطر بزرگ 26.9 میلی متر و با ضخامت ثابت 2.25 میلی متر به کمک فرآیند اکستروژن-فشردن تناوبی لوله (TCEC) مطالعه گردیده است. همچنین شبیه سازی سه بعدی این فرآیند با استفاده از نرم افزار DEFORM 3D و تاثیر ضریب اصطکاک قالب و قطعه کار روی ساختار لوله مسی و نیروی مورد نیاز قالب مورد بررسی قرار گرفته است.

لینک کمکی