فایل رایگان ترکيب هم محلي مرتبه چهار بر اساس اسپلاين درجه دو با روش کرانک-نيکلسون( BQSC–CN ) براي معادلات ديفرانسيلي جزئي سهموي دو بعدي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان ترکيب هم محلي مرتبه چهار بر اساس اسپلاين درجه دو با روش کرانک-نيکلسون( BQSC–CN ) براي معادلات ديفرانسيلي جزئي سهموي دو بعدي :


سال انتشار : 1398

تعداد صفحات : 38

چکیده مقاله:

این مقاله همچنین به بررسی یک الگوریتم جدید برای حل معادلات دیفرانسیل با مشتقات جزئی سهموی خطی در فضای دوبعدی می پردازد. این الگوریتم از هم محلی مرتبه چهارم بااسپلاین های درجه دوم بهینه شده برای گسسته سازی بعد مکان، و از قانون ذوزنقه ای اصلاح شده برای گسسته سازی بعد زمان استفاده می نماید. در هر تراز زمانی نیاز به حل یک سیستم بلوکی خطی سه قطری دارد و مرتبه دقت O(x4+ y4+ t2) در نقاط شبکه ای مکان- زمان بدست می آورد. پایداری الگوریتم جدید را بررسی نموده، و نمونه ی پیشرفته ای از پایداری را ارائه می نماید. علاوه براین یک روش برای افزایش سرعت را که مبتنی بر تصحیح تاخیری طیفی می باشد، ارائه نموده و از لحاظ تئوری می توان به مرتبه دقت (فرمول در متن اصلی مقاله) ارتقاء داد که در آن k تعداد حلقه ها ی(گره های) تصحیح می باشد. همچنین پایداری این الگوریتم های تسریع شده را مورد ارزیابی قرار می دهد. آزمایش های عددی برای اثبات کارآیی این الگوریتم جدید، ضمیمه شده است.

لینک کمکی