فایل رایگان پروپوزال پیاده سازی و استقرار مدیریت دانش در سازمان

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان پروپوزال پیاده سازی و استقرار مدیریت دانش در سازمان :

دید کلی :
این پروپوزال با هدف ارزیابی و اولویت بندی مقتضیات وجودی سازمان جهت استقرار مدیریت دانش، در سازمان صنایع دریایی گروه شناورهای اثرسطحی انجام شده است.


توضیحات کامل :

مدیریت دانش از عوامل حیاتی و کلیدی موفقیت سازمان هاست. دانشمندان در تحقیقات خود یافته اند كه مدیریت دانش برخلاف مدیریت های دیگر زودگذر نیست بلكه اثرات ماندگاری دارد. شرایط و فضای رقابتی سازمان ها بیش از پیش پیچیده و به سرعت در حال تغییر است، به گونه ای كه سرعت تغییر در بیشتر سازمان ها به مراتب بیشتر از توان پاسخگویی و تطبیق آن هاست. تغییرات مستمر دانش نیز وضعیت عدم تعادل جدیدی را برای سازمان ها به وجود آورده است. در این میان تنها سازمان هایی می توانند به حیات خود ادامه دهند كه بتوانند مزیت رقابتی خود را حفظ نمایند. به نظر اندیشمندان این عرصه حفظ مزیت رقابتی و بقاء سازمان به كمك مدیریت دانش امكان پذیر است، به نحوی كه بتوان به طور مستمر به خلق دانش های نو در سازمان پرداخت(عباسی، 3،1388).

 

 

 

 

 


     اجرای اثر بخش مدیریت دانش مستلزم توجه به زیرساخت ها یا عوامل کلیدی است که نقش کاتالیزور دارند و موجب تسهیل و توانمندی آن می گردند. بنابراین سازمان ها هنگام طراحی و اجرای مدیریت دانش، بایستی از زیرساخت های مورد نیاز آن اطمینان حاصل کنند (راستوگی، 2000، 45).ارزیابی مقتضیات استقرار مدیریت دانش اولین گام در استقرار مدیریت دانش است که کلیه سازمان ها ملزم به انجام آن در این مسیر هستند، زیرا اگر مقتضیات و پیش نیازهای لازم برای استفاده از چنین فرآیندی فراهم نباشد حاصلی به جزء اتلاف منابع انسانی، وقت و منابع مالی نخواهد داشت، پس سازمان ها قبل از هر اقدامی، باید از وجود مقتضیات و پیش نیازهای سازمان خود  در ارتباط با استقرار، اطمینان حاصل نمایند تا در صورت مطلوب نبودن آن ها، نسبت به بهبود آن ها اقدام و پس از حصول اطمینان از مطلوب شدن آن ها ، به استقرار و پیاده سازی مدیریت دانش بپردازند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


فایل رایگان پروپوزال پیاده سازی و استقرار مدیریت دانش در سازمان
فهرست مطالب
چکیده  1

فصل اول:کلیات تحقیق
1-1- مقدمه3
1-2- بیان مسأله  5
1-3- اهمیت و ضرورت انجام تحقیق  5
1-4- اهداف تحقیق 6
1-5- سوالات تحقیق7
1-6- فرضیه‏های تحقیق  8
1-7- قلمرو تحقیق9
1-8- محدودیت های تحقیق 9
1-9- اصطلاحات10

روش اجرای تحقیق
3-1-مقدمه64
3-2- جامعه آماری64
3-3- حجم نمونه 65
3-4- مراحل و روش محاسبات تحقیق    65
3-4-1-  روش بررسی وضع موجود مقتضیات مدیریت دانش    67
3-4-2- اولویت بندی  زیرمعیار ها  71

 


منابع و مآخذ 

 

لینک کمکی