فایل رایگان مبانی نظری و پیشینه تحقیق طلاق عاطفی

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان مبانی نظری و پیشینه تحقیق طلاق عاطفی :

دید کلی :
دانلود نمونه فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد روانشناسی با عنوان فایل رایگان مبانی نظری و پیشینه تحقیق طلاق عاطفی بصورت جامع و کامل برگرفته شده از پایان نامه کارشناسی ارشد با منابع بروز و جدید


توضیحات کامل :

طلاق عاطفی، فاصله عاطفی مشخص و آشکار میان همسرانی است که هر دو ناپخته هستند، هر چند یکی از آن‌ها ممکن است این ناپختگی را تأیید کند و دیگری با ابراز اعمال مسئولانه مفرط، چنین چیزی را انکار کند (گلدنبرگ و گلدنبرگ ، 2008). اصطلاح « طلاق » در نظام هاى حقوقى غربى دلالت دارد بر انحلال یك رابطه زناشویى رسمى و قانونى در زمانى كه هر دو طرف هنوز در قید حیاتند و پس از وقوع آن مى توانند بار دیگر ازدواج كنند (كرامبى و همکاران، 1367). 

 

 

 

 

این اصطلاح، با واژه هاى اختلال زناشویى، انحلال زناشویى، انفصال یا جدایى و متاركه ارتباط نزدیكى دارد. طلاق معمولا پس از یك دوره اختلال یا بى سازمانى در روابط زناشویى واقع مى شود، گرچه همواره چنین نیست و مثلا دو همسر كه داراى انتظارات بالاى لذت زناشویى هستند، ممكن است با رضایت كامل و بدون آن‌كه اختلالى در روابطشان به وجود آمده باشد، براى گریز از ازدواج در صدد طلاق برآیند.

 

 

 

 

انحلال زناشویى  مفهوم وسیعى است كه طلاق تنها یكى از اسباب آن است. مرگ یكى از دو همسر، متاركه و فسخ ازدواج، شكل هاى دیگر انحلال زناشویى اند. انفصال به معنى جدایى فیزیكى زن و شوهر از یكدیگر، اغلب فاقد جنبه رسمى و قانونى است، اما در برخى كشورهاى غربى به شكلى از انفصال قانونى برمى خوریم كه معمولا پیش از طلاق اتفاق مى افتد و آن از این قرار است كه دو همسر توافق مى كنند در اقامتگاه هاى مجزا به سر برند. متاركه نیز به معنى انحلال اجتماعى ازدواج، زمانى رخ مى دهد كه یكى از دو همسر، دیگرى را به مدتى طولانى ترك كند و یا از وى دورى گزیند (کری ، 1997). 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فایل رایگان مبانی نظری و پیشینه تحقیق طلاق عاطفی
فهرست مطالب

فصل دوم پایان نامه ارشد طلاق عاطفی

2-1-2-1- تاریخچه طلاق
2-1-2-2- تعریف طلاق
2-1-2-3-طلاق عاطفی
2-1-2-5-نظریه مثلث عشق استرنبرگ
2-1-2-6-نظریه نظم خرد چلبی
2-1-2-7-شرایط علی طلاق عاطفی
2-1-2-8-شرایط علی طلاق
2-1-2-9-شرایط میانجی طلاق عاطفی
2-1-2-10-شرایط میانجی خانوادگی
2-1-2-11-شرایط میانجی فردی
2-2- پیشینه‌ی پژوهشی
2-2-1- پیشینه‌ی داخلی
2-2-2- پیشینه‌ی خارجی

منابع


 

لینک کمکی