فایل رایگان مبانی نظری و پیشینه تحقیق دانش کسب و کار

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان مبانی نظری و پیشینه تحقیق دانش کسب و کار :

دید کلی :
دانلود نمونه فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت با عنوان فایل رایگان مبانی نظری و پیشینه تحقیق دانش کسب و کار ورد قابل ویرایش با فرمت doc بصورت جامع و کامل با منابع بروز و جدید


توضیحات کامل :

دانش کسب و کار مجموع اطلاعاتی میباشد که به شخص جویای کار کمک میکند تا بامحیط اقتصادی وشرایط کسب وکار پیرامون خود آشنا شود وبهتر بتواند در فضای جامعه به شغل مورد نظر خود بپردازد، این اطلاعات میتواند در زمینه قوانین تجارت،قوانین مالیاتی،مدیریت مالی وحسابداری واصول ثبت شرکت و سایر فنون و قوانین باشد. فایل رایگان مبانی نظری و پیشینه تحقیق دانش کسب و کار عنوان این پژوهش می باشد که در ابتدا مبانی نظری دانش کسب و کار گفته می شود و در ادامه پیشینه تحقیق دانش کسب و کار بررسی می شود.

 

 


چالش جدید پیش روی اقتصاد دانان منبع تلقی كردن دانش است. دانش را باید همانند سایر عوامل تولید، منبع ورودی برای تولید محصولات و خدمات در نظر گرفت. این چالش از آنجا نشئت میگیرد كه اگر از هر منبعی بیش از یك حد معینی استفاده شود قانون  بازده های نهایی نزولی بر آن جاری می شود اما دانش را با مخارج بالا می توان تولید كرد در حالی كه اشاعه آن مخارج كمی نیاز دارد.برخلاف كالاهای فیزیكی كه هنگام استفاده مصرف می شوند و در طی زمان بازده های نزولی پیدا می كنند هر میزان از دانش بیشتر استفاده شود، بازده های صعودی بوجود  می آورد. هر اندازه كه بتوان از دانش در بنگا ههای اقتصادی بیشتر استفاده كرد، برارزش آن افزوده می شود و چرخه بالندگی بوجود  می آورد(کلارک  مترجم حمیدی زاده ، 2001)

 

 


ویژگی فرآیندهای پویا، دانش را منبع كمیابی معرفی می كند که به سرعت ترمیم پذیراست و قابلیت گستردگی بالایی دارد، همچنین سرعت انتقال آن هم بالا است و می تواند در اشكال محسوس و غیر محسوس نشر یابد. به هر حال، دانش جنبه منحصر بفردی دارد وهنگامیکه در اختیار كسی  قرار گیرد قدرت رقابت پذیری بالایی پیدا می كند. هنگام اكتشاف و نشر دانش،مخارج نهایی آن اساساً برای كاربران تا حد صفر تنزل می كند. ( استگلیز  ، 1999) در هر صورت دانش تنها ظرفی است كه هرچه بر درون آن افزوده شود، گسترده تر  می شود. اگر چه دانش ضمنی تعلق به افراد دارد و قابل رؤیت نیست اما از طریق یادگیری قابل رشد است و میتوان با صرف مخارج آن را همانند زمان و دیگر منابع در تولید بكار گرفت و محصولات فیزیكی یا خدمات ارزشمند با آن تولید كرد.

 

 

 

 

 

 

فایل رایگان مبانی نظری و پیشینه تحقیق دانش کسب و کار
فهرست مطالب

تعریف مفهومی دانش کسب و کار

پیشینه پژوهش و فصل دوم پایان نامه دانش کسب و کار    3

2-3-1-دانش به عنوان منبع    3
2-3-2-دانش و قابلیتها    5
2-3-3-حوزه های دانش کسب و کار    6
2-6- پیشینه تحقیق    8
2-7- جمع بندی    11
منابع فارسی    14
منابع لاتین    17

لینک کمکی