فایل رایگان مقاله کنترل توان راکتيو توسط اينورترهاي تکفاز بدون ترانسفورماتور با قابليت حذف جريان نشتي حالت مشترک به منظور بهبود کيفيت توان در ريزشبکه‌هاي جزيره‌اي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان مقاله کنترل توان راکتيو توسط اينورترهاي تکفاز بدون ترانسفورماتور با قابليت حذف جريان نشتي حالت مشترک به منظور بهبود کيفيت توان در ريزشبکه‌هاي جزيره‌اي :

امروزه اینورترهای تکفاز بدون ترانسفورماتور به منظور اتصال منابع ریز پراکنده DC مانند آرایه های فتوولتاییک به شبکه AC، به دلیل قیمت پایین آن، وزن کم و بازدهی بالا، نظر بسیاری از بهره برداران را به خود جلب کرده است. یکی از عوامل مهم در تعیین رفتار شبکه، قابلیت کنترل توان راکتیو توسط اینورتر می باشد. زیرا طبق استاندارد VDE AR-N 4105 اینورترهای تکفازی که توان نامی آنها زیر KVA 68/3 می باشند، باید در زمان تغذیه بار اهمی، تحت ضریب قدرت 95/0 پیش فاز تا 95/0 پس فاز بهره برداری شوند. در این مقاله یک توپولوژی جدید اینورتری ارائه می گردد که قابلیت کنترل توان راکتیو، اصلاح ضریب قدرت و حذف جریان نشتی را دارد. در ادامه اصول تولید و حذف جریان نشتی و ولتاژ حالت مشترک بررسی می گردد. شایان ذکر است که توپولوژی های ارائه شده تاکنون، به تنهایی و به صورت حلقه باز، توانایی کنترل توان را ندارند. بنابراین یک روش کنترلی پیشنهادی ارائه می گردد که با کنترل کننده تناسبی - رزونانسی کار می کند و سرعت پاسخ بالایی دارد. شبیه سازی های صورت گرفته در دو حالت بار اهمی خالص متغیر و بار اهمی – سلفی متغیر نشان می دهند که ردیابی توان در این ساختار با دقت مناسبی صورت می پذیرد. بازده اینورتر پیشنهادی نیز بالای 98 درصد برآورد شده و با مدل های H5، HERIC و H6 مقایسه گردیده است.

لینک کمکی