فایل رایگان مقاله کنترل فرکانس يک ريزشبکه جزيره‌اي با استفاده از کنترل هوشمند پاسخ گويي بار مبتني بر منطق فازي و الگوريتم بهينه‌سازي ازدحام ذرات

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان مقاله کنترل فرکانس يک ريزشبکه جزيره‌اي با استفاده از کنترل هوشمند پاسخ گويي بار مبتني بر منطق فازي و الگوريتم بهينه‌سازي ازدحام ذرات :

با افزایش نفوذ انرژی‌های تجدیدپذیر در سیستم‌های قدرت، مسئله کنترل فرکانس اهمیت بیشتری یافته و روش‌های کنترل‌ متداول قادر به حفظ پایداری سیستم قدرت نیستند. در شبکه‌های هوشمند، پاسخگویی بار به عنوان یک ابزار کنترل فرکانس، وابستگی شبکه به ذخیره چرخان و کنترل‌کننده‌های با هزینه بالا را کاهش می‌دهد. علاوه بر مزایای اقتصادی پاسخگویی بار، میرایی تغییرات فرکانس با سرعت بالا از جمله ویژگی‌های مهم آن است. در این مقاله کنترل فرکانس یک ریزشبکه جزیره‌ای با استفاده از کنترل هوشمند پاسخگویی بار مبتنی بر منطق فازی و الگوریتم بهینه‌سازی ازدحام ذرات ارائه شده است که قادر است بطور مداوم تعادل بین تولید و تقاضا را با وجود تغییرات طبیعی و نامعین در توان خروجی منابع انرژی بادی و خورشیدی، تأمین نماید. در مقایسه با سایر کارهای انجام شده استفاده از کنترل‌کننده‌ی پیشنهادی باعث بهبود مشخصات پاسخ گذرا از جمله زمان نشست، میزان فراجهش و فروجهش شده و ضمن برطرف کردن محدودیت منابع ذخیره‌سازی انرژی، در کاهش آلودگی‌های زیست محیطی ناشی از عملکرد دیزل ژنراتور مؤثر بوده است. با استفاده از نتایج شبیه‌سازی در یک ریزشبکه‌ی جزیره‌ای، عملکرد مطلوب کنترل‌کننده‌ هوشمند پاسخگویی بار در مقایسه با سایر روش‌های کنترلی متداول به خوبی نشان داده شده است.

لینک کمکی