فایل رایگان سرمایه انسانی در گوگل

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان سرمایه انسانی در گوگل :

معرفی گوگل
لری پیج و سرجی برین در دانشگاه استنفورد یکدیگر را ملاقات می کنند

در اولین ملاقات تقریبا در مورد همه مسائل با هم مخالفند.

لری و سرجی در پروژه ای مربوط به یک موتور جستجو به نام BackRub با یکدیگر همکاری می کنند و به مدت یکسال این موتور را در سرورهای دانشگاه استنفورد راه اندازی می کنند.

یافتن اسمی جدید به جای BackRub ،پس از جلسات طوفان مغزی اسم Google انتخاب می شود.این اسم از کلمه googol گرفته شده ، به معنی عددی که از یک و صد صفر در جلوی آن تشکیل شده.

شکل گیری رسمی شرکت گوگل با سرمایه دلار در یک گاراژ اجاره ای

ماموریت گوگل
ماموریت گوگل سازماندهی اطلاعات جهان ، ایجاد قابلیت دسترسی جهانی و مفید ساختن آنها است.

بنیان گذاران گوگل می خواستند که شرکتی دایر کنند که به نظر برسد توسط خوره های کامپیوتر(geeks) اداره می شود.

دپارتمان منابع انسانی در راستای استراتژی تجاری جذب بهترین مغزها از اقصی نقاط جهان برای کار در گوگل،همواره تلاش کرده که شریک استراتژیک فعالیت های تجاری باشد.

استخدام در گوگل
استخدام اولین و مهمترین مرحله در فرایند مدیریت منابع انسانی گوگل است

گوگل روزانه بیش از رزومه دریافت می کند

استخدام افراد مناسب یک فلسفه منابع انسانی کلیدی در گوگل است

متوسط سن سال گوگل را جوان ترین شرکت در صنعت معرفی می کند

نرخ بالای ماندگاری و نرخ پایین ترک شغل کارکنان ثابت می کند که سازمان در جذب ، نگهداری و انگیزش مشکلترین دسته افراد یعنی متخصصان نوع Y و نسل سایبری که وابستگی هایشان را سریعتر از لباس هایشان تغییر میدهند، موفق بوده.

گوگل به دنبال افرادی است که بتوانند در فرهنگ باز و مشارکتی گوگل با موفقیت کار کنند.

آموزش در گوگل
کارکنان گوگل فرصت های بسیاری برای یادگیری و رشد دارند.

فرصت های توسعه شغلی شامل کلاسهایی در زمینه های :

مهارت های ارائه فردی و تیمی

توسعه محتوا

نگارش تجاری

مکالمه مدیریتی

ارائه بازخور

مدیریت و رهبری

زبانهای خارجی

نحوه کارمندیابی شرکت گوگل Google

طریقه برخورد با منابع انسانی، هدایت صحیح آنها و استفاده از نبوغ افراد نابغه، مختصات حرکت یک سازمان دیجیتالی موفق را تشکیل می‌دهد. البته همه این مسائل را نباید انتظار داشت که دانشگاه به ما بیاموزد!

پشت صحنه گوگل

پشت صحنه گوگل، شما را با واقعیت‌های غیرفنی دنیای دیجیتال آگاه می‌کند. در این گزارش، به بررسی اجمالی سیستم‌های کارمند یابی جالب گوگل به همراه شیوه‌های کسب و کار در گوگل می‌پردازیم. امیداست وب‌مسترهای جوان ایرانی، تجربه‌های تئوری خوبی را با مطالعه موفقیت‌های بزرگان وب، کسب کنند.

سیستم‌های کارمندیابی شرکت گوگل Google

کارمندیابی یکی از مهم‌ترین مسائل در ضریب اثربخشی فعالیت فعالان صنعت دیجیتال در دهه اخیر شمرده می‌شود. هیچ شرکت موفقی بدون دستیابی به کارمندان موثر و موفق، گوی سبقت را از رقبا نگرفته است.

مسئله کارمندیابی به همین دلیل، از مهم‌ترین فاکتورهای توسعه کسب و کار و از ظریف‌ترین شاخص‌های اثربخشی رهبری در سازمان دیجیتالی گوگل به شمار می‌رود. همان طور که در متون مدیریتی می‌خوانیم: کارمندیابی فرایندی است که توسط آن، افرادی که به نظر می‌رسد توانایی بالقوه‌ای برای عضویت در سازمان و انجام دادن وظایف محول دارند، شناسایی می‌گردند و موجبات جذب آنها توسط سازمان فراهم می‌شود.

تعریف کارمندیابی

کارمندیابی فرایند واسطه‌ای است. یعنی متقاضی شغل و کارفرمایان، برای نخستین بار با یکدیگر روبرو می‌شوند تا طی فرایند(انتخاب-گزینش) توانایی واقعی آنها برای احراز شغل در سازمان تعیین گردد.

کارمندیابی باید به گونه‌ای باشد که تعداد زیادی از داوطلبان واجد شرایط، متقاضی شغل شوند.

فرآیند کارمندیابی در گوگل، فرآیندی بر اساس رفتارهای سیستم‌های باز است. سیستم‌های باز، سیستم‌هایی هستند که خروجی آنها، ورودی عنصر دیگری است و می‌توان برای آن مرز در نظر گرفت. یعنی با انتخاب کارمند در یک سیستم باز، می‌توان انتظار داشت که با انتخاب صحیح، قابلیت تصحیح، ترمیم و غنی سازی گروه‌های شغلی دیگر نیز با انتخاب درست یک کارمند، تامین می‌شود.

لینک کمکی