فایل رایگان پاورپوینت هنر و معماری آتروسک ها

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان پاورپوینت هنر و معماری آتروسک ها :

اتروسک ها از اقوام ساکن در ناحیه مرکزی ایتالیا توسکانی امروز بودند که در اواسط هزاره اول پیش از میلاد دولت شهر هایی را تشکیل داده بودند، بنا به گفته هرودت مورخ یونانی آن ها از لیدی واقع در آناتولی به سرزمین ایتالیا مهاجرت کرده بودند. اتروسک ها با شهرک هایی که یونانی ها و فینیقی ها در سواحل جنوبی ایتالیا برپا کرده بودند، داد و ستد داشتند و با برخورداری از هنر و فرهنگ این دو ملت، فرهنگ شکوفایی را در سده های ششم و پنجم پیش از میلاد پدید آوردند. در پایان سده ششم پیش از میلاد مردمان ساکن منطقه ای که شهر روم مرکز آن بود، بر علیه اتروسک ها شوریدند و اعلام استقلال کردند و به تدریج بر قلمرو ایشان مسلط شدند و در سده سوم پیش از میلاد قلمرو اتروسک ها به جزئی از قلمرو کشور نوظهور تبدیل و هنر و فرهنگ آن ها در فرهنگ روم ادغام شد.

اتروسک ها فقط از سرمشق های یونانی استفاده نکرده، بلکه هنر خاص خود را نیز خلق کردند. هنر و معماری آن ها ساده و روستایی مآب است، اما برخی از آثار آن ها بسیار هنرمندانه ساخته شده اند. نقشه معابد آن ها به شکل مربع ساده ای با ایوانی ستون دار و سقفی شیروانی مانند بود که بر روی سکویی نسبتاً بلند ساخته می شد و بر لبه بام تندیس های از جنس گِل پُخته قرار می دادند. از دیگر ویژگی معماری آن ها استفاده از تاق های گهواره ای در ورودی شهر ها بود که روش ساخت آن را از یونانی ها فراگرفته بودند. این نوع تاق بعداً الگویی برای معماری رومی ها شد از ابتکارات دیگر آن ها، ایجاد خیابان های عمود بر هم بود.

این پاورپوینت 19 صفحه ای به معرفی قوم آتروسک و بررسی شیوه زندگی و هنرها و رسم ورسومات این قوم میپردازد

پاورپونتی در زمینه هنر و معماری قوم قدیمی آتروسک که شامل معرفی این قوم و تحلیل و بررسی شیوه زندگی و هنر و رسم و رسومات این قوم میباشد.

فایل مورد نظر قابل ویرایش می باشد.

لینک کمکی