فایل رایگان آشنایی با بیماری ایدز

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان آشنایی با بیماری ایدز :

عنوان مقاله: فایل رایگان آشنایی با بیماری ایدز
قالب فایل: WORD

فایل رایگان آشنایی با بیماری ایدز
فهرست مطالب:
ایدز چیست ؟
HIV چطور تشخیص داده شد ؟
چطور بیماری HIV پیشروی می كند ؟
HIV چگونه منتقل می شود؟
HIV چگونه درمان می شود؟
بیماری HIV از كجا پا به عرصه وجود نهاد؟
منبع


* بخشی از ابتدای مقاله:

ایدز چیست ؟
ایدز (سندروم ناكارایی دستگاه دفاعی بدن) مرحله پایانی بیماری HIV است فرآیند بیماری كه مدت ها قبل از اینكه فرد از نظر فیزیكی بیمار شود شروع می شود.وقتی كه HIVبطور جدی سیستم ایمنی بدن افراد را دچار آسیب می كند این طور مطرح می شود كه فرد دارای ایدز است . در آمریكا شخصی كه به HIV مبتلا شده است به دنبال آغاز تشخیص عفونت ها یا وقتی كه تعداد لنفوسیت (نوعی از گویچه هایسفید كه از بافت شبكه ای گره های لنفی منشا می گیرند و معمولا بدون دانه بوده و شامل انواع بزرك و كوچك می باشد ) CD4+ اش كمتر از 200 سلول می باشد یك آزمایش تشخیص ایدز را دریافت می كند( میانگین تعدادلنفوسیت CD4+ یك فرد سالم تقریبا 1000 سلول است ) .
اولین بار در ژوئن 1981 ایدز به عنوان یك بیمار ی غیر عادی كه باعث می شود افراد- اصولا مردان همجنس باز جوان- توانایی شان را برای مبارزه با عفونت های تهدید اموز معمول و بدون مدت از دست بدهند شناخته شد . GRID (نقص ایمنی مربوط به همجنس خواهی) كه در ابتدا نامیده شد بزودی سندروم نقص دستگاه ایمنی یا ایدز نام گرفت . افرادی كه به بیشترین وجه در معرض خطر گرفتن این بیماری بودند مردان دوجنسی یا همجنس خواه، تزریق كنندگان مواد مخدر، دریافت كنندگان تزریق خون و هموفیلی ها بودند.
عاملی كه باعث این بیماری می شود یك ویروس است كه در یك زمان توسط یك دكتر آمریكایی به نام روبرت گالو و دكتری فرانسوی به نام لوك مونتاگنیر كشف شد . این ویروس كه توسط هر كدام از این افراد بطور جداگانه وصف شده بود سرانجام به عنوان گونه هایی از ویروسی مشابه تعیین شد كه بعدا ویروس نارسائی دستگاه ایمنی بدن انسان یا HIV نامیده شد . مدت طولانی از كشف این ویروس نگذشته بود كه یك آزمایش پادتن پیشرفت كرد كه می توانست وجود این ویروس را در خون یا مایعات بدن تشخیص دهد . در سال 1985 مجوز این تست داده شد .
از طریق مطالعه نمونه های خونی كه به دلایلی دیگر نگه داشته شده بود نظری اجمالی در مورد آنچه كه اپیدمی HIV در ابتدا برای تشخیص اولین موارد در ژوئن 1981 به نظر می رسید داریم . مهم ترین موارد از مطالعات گروه هپاتیت B درسانفرانسیسكو بود . در 1978 انجمن عمومی سلامت 6800 مرد همجنس گرا را در سانفرانسیسكو ثبت نام كرد تا گسترش هپاتیت B و تاثیر واكسیناسیون های پیشرفته اخیر را برای هپاتیتB بررسی كند . بعدا به دنبال پیشرفت آزمایش پادتن HIV نمونه های ذخیره شده سرم برا ی آنتی بادی به HIV بررسی شد . نتایج آن قابل توجه بودند ....

لینک کمکی