فایل رایگان توصیه های بهداشتی جهت پیشگیری از هپاتیت

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان توصیه های بهداشتی جهت پیشگیری از هپاتیت :

عنوان مقاله: فایل رایگان توصیه های بهداشتی جهت پیشگیری از هپاتیت
قالب فایل: WORD

فایل رایگان توصیه های بهداشتی جهت پیشگیری از هپاتیت
فهرست مطالب:
معرفی بیماری
علائم بیماری
راه های انتقال
پیشگیری
اقدامات لازم در مورد افراد آلوده
روش ضد عفونی كردن خون و ترشحات آلوده
واكسیناسیون
هپاتیت C
هپاتیت A


* بخشی از ابتدای مقاله:
معرفی بیماری: هپاتیت به معنای التهاب كبد است. هپاتیت ب شایع ترین نوع هپاتیت و یك بیماری ویروسی واگیردار است كه موجب تورم بافت كبد می شود، حدود 5 درصد از كسانیكه به این بیماری مبتلا می شوند پس از دوره بهبودی به ناقل سالم تبدیل می شوند یعنی در عین حالیكه علائم بیماری را ندارند ولی قابلیت انتقال آن به دیگران را دارند یعنی به ظاهر سالم هستند ولی ویروس در خون و ترشحات آنها وجود دارد و از راه های قابل انتقال به دیگران منتقل خواهد شد- ضمناً برخی از ناقلین می توانند به سرطان كبد و یا از كارافتادگی كبد مبتلا شوند. از طرفی بین سه تا چهار درصد از جمعیت عادی كشور ما به این ویروس آلوده هستند بنابراین بایستی پیشگیری را جدی بگیرید.
علائم بیماری: در تمام انواع هپاتیت پس از یك دوره بدون علامت یك تا شش ماهه كه از ورود ویروس به بدن گذشت علائم بیماری آشكار می شود.
الف- مرحله بدون زردی: شامل بی اشتهایی، تب خفیف، خستگی سردرد، تهوع، استفراغ و دردهای شكمی كه معمولاً چند روز طول می كشد.
ب- مرحله زردی (یرقان): با پر رنگ شدن ادرار و زردی چشم شروع شده و علائم قبلی كاهش می یابد. معمولاً زردی در عرض چهار هفته بر طرف می شود. در موارد نادری زردی سیر مزمن و طولانی به خود می گیرد گاه به طور استثنایی به فرم حاد و حمله ای تبدیل شده كه معمولاً كشنده است....

لینک کمکی