فایل رایگان ضبط ویدیو سیستم‌های ضبط و پخش

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان ضبط ویدیو سیستم‌های ضبط و پخش :

عنوان مقاله: فایل رایگان ضبط ویدیو سیستم‌های ضبط و پخش
قالب فایل: WORD

فایل رایگان ضبط ویدیو سیستم‌های ضبط و پخش
فهرست مطالب:
مقدمه
اصول ضبط ویدیو
منحنی B-H
ضبط با جریان مبنا
طول موج سیگنال ضبط شده
مشخصات سیگنال پخش شده
دامنه دینامیكی
حد عملی فركانسهای بالا
بالا بردن سرعت نوشتن
كنترل جارو كننده هد
اندازه نوار


* بخشی از ابتدای مقاله:

مقدمه
از ابتدای عرضه برنامه‌های تلویزیونی لزوم یك روش قابل اطمینان برای ضبط اطلاعات مربوط به تصویر بطوری كه بتوان بلافاصله بعد از ضبط مجدداً آن را پخش و مورد ارزیابی و اصطلاح قرار داد احساس می شد چه اصلاحات می بایست قبل از پراكنده شدن هنرمندان و اجراكنندگان با بررسی صحنه های ضبط شده انجام شود. علاوه براین در ممالك پهناوری مانند امریكا كه دارای مناطق زمانی مختلف است و همین طور برای پخش برنامه هائی كه می بایست در یك كشور تولید و در كشور دیگر پخش شود برنامه‌های تلویزیونی بدون وجود سیستم قابل قبولی برای ضبط با امكانات محدود كننده‌ای همراه بود.
قبل از پاگرفتن ضبط ویدیو شركتهای پخش برنامه های تلویزیونی از روش فیلم برداری برای كنسروبرنامه های تلویزیونی استفاده می‌كردند. برای این كار معمولاً یك دوربین فیلم برداری مقابل مونیتور قرار می گرفت و از برنامه های روی صفحه فیلم می‌گرفت. طبعاً نتیجه حاصل به هیچ وجه بصورتی كه امروزه مورد قبول است نبود‌. بین زمان ضبط و پخش همواره یك فاصله زمانی كه اغلب هم طولانی تر می شد وجود داشت و اگر در صحنه‌ی اشكالات فنی وجود داشت شانس موجود برای اصطلاح آن كم و نیز گران بود.
اولین دستگاه موفق ضبط مغناطیسی در سال 1900 عرضه شد. در این سال آقای valdemar poulson دستگاه خود را كه تلگرافون نام نهاده بود. به عنوان اختراع در امریكا به ثبت رساند. این دستگاه ضبط مغناطیسی سیمی بود كه سیگنال حاصل از آن خیلی ضعیف و پر از نویز بود.
در سال 1906 آقای pederson و poulson كشف كردند كه با مغناطیسی كردن اولیه سیم در دستگاه تلگرافون سیگنال خروجی خیلی افزایش می‌یافت ولی مساله ضعف نسبت سیگنال به نویز هنوز حل نشده باقی ماند.
در سال 1927 دو مهندس بنامهای carpenter وcarlson متوجه شدند كه با استفاده از جریان متناوب به عنوان بیاز برای نوار یا سیم مغناطیسی نتیجه حاصل به نحو بی‌سابقه‌ای اصلاح می‌شد و روش خود را در امریكا به ثبت رساندند.
در سال 1928 دكتر p fleumer در آلمان اختراع یك نوار پلاستیكی را كه دارای بسیاری از خواص مكانیكی مورد لزوم و با لایه‌ای از پودر ماده مغناطیسی پوشیده شده بود به ثبت رسانید. اولین اختراع در سال 1935 با استفاده از اكسید آهن به عنوان ماده مغناطیسی اصلاح كرد و در همین سال در اروپا اولین دستگاه ضبط مغناطیسی عرضه شد . در حین جنگ بین الملل دوم پیشرفتهای قابل توجه ای در آلمان در این زمینه حاصل شد . كه نتایج بدست آمده از این دستگاه را با بازده فیلم و صفحه قابل مقایسه ساخت....

لینک کمکی