فایل رایگان پروژه مرمت خانه بافنده کاشان

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان پروژه مرمت خانه بافنده کاشان :

فایل رایگان پروژه مرمت خانه بافنده کاشان در 40 صفحه با فرمت word به همراه نقشه ها

خانه بافنده مربوط به دوره قاجار است و در کاشان، خیابان علوی، محله سلطان امیر احمد، کوچه احسنی واقع شده و این اثر در تاریخ مرداد با شماره ثبت به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

شهر کاشان مرکز شهرستان کاشان در استان اصفهان است. کاشان یکی از اولین مراکز تشکیل تمدن انسانی بوده‌است. طبق حفاریهای باستان‌شناسی در تپه‌های سیلک کاشان، سابقه حضور بشر در این منطقه به هفت هزار سال پیش می‌رسد منطقه کاشان که در غرب ایران مرکزی واقع شده است، بخشی از این واحد مهم زمین شناسی و ساختمانی ایران محسوب می‌گردد که به شکل مثلث در مرکز ایران قرار دارد.

منطقه کاشان در 982 متر از سطح دریا قرار دارد . این منطقه بخش کوچکی از یک واحد طبیعی و زمین شناسی است که خود به دو بخش مجزا و متمایز منطقه کوهستانی و منطقه دشتی تقسیم می‌شود. به طور کلی شهرستان کاشان دارای دو حالت نسبتاً متفاوت اقلیمی است و در این امر بیش از هر چیز عامل ارتفاع مؤثر می‌باشد. این دو حالت عبارتند از شرایط اقلیمی پایکوه و شرایط اقلیمی دشت. دشت دارای اقلیمی بیابانی با تابستانهای بسیار گرم و خشک و زمستانهای نسبتاً معتدل می‌باشد و پایکوه دارای اقلیمی خشک و نیمه خشک با تابستانهای معتدل و خشک و زمستانهای سرد می‌باشد.

جمعیت کاشان طبق سرشماری سال 1311 هجری شمسی برابر با چهل هزار نفر بوده و اکنون 1385 حدود چهارصد هزار نفر می باشد.مردم این شهر بسیار مذهبی هستند و از دیرباز کاشان به دارالمومنین معروف بوده است.

به دلیل قدمت زیاد این شهر محله های قدیمی و در نتیجه بناهای ارزشمند و تاریخی زیادی در این شهر یافت می شود.از جمله ی این بناها باغ فین، مسجد آقابزرگ، خانه های تاریخی بروجردیها، طباطباییها،عباسیان، عامریها و ... می باشند. به طور کلی ارزشمندترین محله ی تاریخی کاشان از لحاظ بافتارزشمند و غنای بافت محله ی سلطان امیراحمد کاشان است.

محله ی امیر احمد کاشان درخیابان فاضل نراقی،خیابان علوی کاشان واقع شده است. مطابق اطلاعات میراث فرهنگی کاشان «در محله سلطان امیراحمد حدود 60% بناها فرسوده و یا مخروبه هستند و از طرفی حدود 22 اثر تاریخی ثبت شده (20 خانه , یک امام زاده و یک حمام) موجود است».فایل رایگان پروژه مرمت خانه بافنده کاشان
فایل رایگان پروژه مرمت خانه بافنده کاشان شامل سه فصل شناخت شهر و منطقه، شناخت بنا و آسیب شناسی و ارائه راهکارهای مرمت است.

فصل اول: شناخت شهر و منطقه

معرفی شهر کاشان
وجه تسمیه کاشان
موقعیت ارتباطی
مذهب و زبان
آب و هوای کاشان
مشاهیر کاشان
آثار تاریخی کاشان
فصل دوم: شناخت بنا

تاریخچه خانه بافنده
حریم تآثیرگذار
پلان بام
پلان طبقات
مقاطع و نماها
معرفی قسمتهای مختلف بنا
فصل سوم: آسیب شناسی و ارائه راهکارها

لینک کمکی