فایل رایگان پاورپوینت معماری رومانسک

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان پاورپوینت معماری رومانسک :

فایل رایگان پاورپوینت معماری رومانسک

توضیحات:

دانلود پاورپوینت با موضوع معماری رومانسک،

در قالب ppt و در 41 اسلاید، قابل ویرایش.

بخشی از متن پاورپوینت:

بستر تاریخی:

معماری رومانسک بازتاب دوره ای از تاریخ تمدن غرب است که قرون وسطی نامیده می شود ؛ قرون وسطی – دوران تاریکی - به فاصله 1000 ساله بین فروپاشی روم و احیای دوباره آن اطلاق می شود.
تقسیم امپراتوری روم به 2 بخش شرقی و غربی و ایجاد امپراتوری بیزانس با تحولات مهمی در اروپای غربی همراه بود.
از جمله این تحولات هجوم پی در پی اقوام گوت که گروهی از اقوام بربر ساکن در اروپای شمالی بودند به رم غربی سرانجام منجر به سقوط روم غربی شد .(در واقع اقوام گوت به دنبال غلبه بر حکومت روم نبودند بلکه به دنبال یافتن مکانی برای اسکان بودند.
تاثیرات این ناآرامی ها که از حدود سال 400 در اروپا آغاز تا سال 750 میلادی طول کشید.
نتیجه این ناآرامی ها تقسیم قلمرو روم بین اقوام حمله کننده بود که این تقسیم شدن بعدها ریشه شکل گیری کشورهای مختلف در اروپا گردید.
این اقوام شیوه تولید را از برده داری به فئودالیسم تغییر دادند .در این دوره به رعیت ها serf می گفتند.
نظام اقتصادی غالب ، نظام اقتصادی خرد و بسته است یعنی هر قلمرویی متشکل از یک ارباب و تعدادی رعیت است که نیازهای آن قلمرو را تامین می نمایند و تجارت آن چنان رواج ندارد .(در همین دوره در سرزمین های اسلامی ما تجارت آزاد و بازرگانی گسترده داریم )
در اثر شکل اداره سرزمین ها رفت و آمد محدود است چرا که علاوه بر عدم نیاز به رفت و آمد از لحاظ امنیتی نیز سرف ها در خارج قلمرویی که به آن تعلق دارند ایمن نیستند .
در این دوره شهرها زوال پیدا می کنند برای مثال جمعیت رم از یک میلیون نفر به 200 هزار نفر می رسد .
در اثر محدودیت ها در رفت و آمد و عدم امنیت اجتماعی معماری جنبه بومی و محلی به خود می گیرد و بناها حالت دژگونه می یابند .
در کنار همه این تحولات دین مسیحیت به اوج می رسد و مردم به آشوب های جهان خارج به دنبال آرامش هستند به جنبه های مذهبی پناه می آورند.بنابراین در این دوره رونق دیرها را شاهد هستیم (دیرها مکان های آرامی هستند که مردم به آن ها پناه می آورند.
از دیگر عواملی که سبب قدرت گرفتن کلیساها می شود این است که بسیاری از فئودال ها که از تازه ایمان آورندگان بودند زمین های خود را وقف کلیسا می نمایند . بنابراین خود پاپ فکاردینال ها و اسقف ها در این دوران جزء بزرگترین فئودال ها بود.

کلیسای پیزا :

در این کلیسا روحیه صدر مسیحیت به چشم می خورد و نشانه های ان را می توان در پلان بازیلیکایی و سقف خرپایی بنا مشاهده نمود.
به خاطر موقعیت خاص شهر پیزا در کنار دریا و ارتباط آن با نقاط دیگر شرق عناصر معماری بیزانس و معماری اسلامی در معماری این کلیسای جامع با هم در آمیخته اند.
طرح برج ناقوس معروف این کلیسا از برج های کلیسای شهر راونا گرفته شده است و تکرار قوس ها در طبقات این برج از ظرافت خاصی برخوردار است.
این برج به علت انحراف 2/4 متری از خط قائم مشهور است که این انحراف به سبب نشست پی ان به وجود امده است .

و . . .

فایل رایگان پاورپوینت معماری رومانسک
فهرست مطالب:

بستر تاریخی

هنر کارولنژی

دیر سن گال در سوییس
معماری رومانسک

کلیسای اشپایر

کلیسای سن آمبروجو

کلیسای پیزا

کلیسای سنت اتین
و . . .

توجه: چیزی که این فایل را با بقیه فایل ها متمایز کرده است قابل ویرایش بودن و و آماده پرینت و ارائه بودن آن می باشد تا خریدار از خرید خود کاملا راضی باشد.


لینک کمکی