فایل رایگان کارآموزی در معدن سنگ حوض ماهی اصفهان

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان کارآموزی در معدن سنگ حوض ماهی اصفهان :

فایل رایگان کارآموزی در معدن سنگ حوض ماهی اصفهان

فایل رایگان کارآموزی در معدن سنگ حوض ماهی اصفهان
فهرست مطالب

عنوان صفحه

مقدمه 1

تاریخچه -نوع محصول - نام واحدهای مختلف 3

واحد سنگ بری 4

سنگ شكن 6

آپرون فیدر 9

نوار نقاله 10

سیستم غبار گیر (هیدروسیكلون) 13

تله شكن 15

طرح ریزی و تحقیق سیستم كنترل و برقی معدن 17

كار اتاق سیستم كنترل اولیه 27

مقدمه

امروزه با گسترش و پیشرفت علم تكنولوژی و با بهره گیری از منابع خدادادی ، صنایع مادری چون ذوب آهن و ذوب فولاد آلیاژی مراحل تكامل و ترقی را با سرعتی محسوس طی می كنند نیاز اولیه این صنایع را به طور حتم و یقین معادل تامین می كنند .

در راستای این نیاز می توان نیاز صنایع ذوب فولاد ، ذوب اهن و فولاد آلیاژی به سنگ آهن ، سنگ آهك ودیگر عناصر و كانی های با ارزش معادن اشاره كرد .

هدف از شرح نكات بالا به خاطر این بود كه اینجانبدر این مركز صنعتی برای طرح ریزی و تحقیق سیستم كنترل و برق شركت صنعتی و معدنی حوض ماهی اصفان خواهد بود وچون این سیستم با تكنولوژی روز پیش می رود امید وارم كه تحقیق و پروژه اینجانب مسمر ثمر خواهد شد .

این معدن با بهره گیری از تاسیسات و تجهیزات معدنی مدرن و كارآمد ذخیره 117380000 تن سنگ آهك مرغوب نیاز این مجتمع (مجتمع فولاد مباركه) را به مدت 76 سال در حد كفایت وحتی بالاتر تامین می كند.

خلاصه بیان كنم كه این مقدار زیاد سنگ با وجود سیستم برق و این نعمت بی پایان و خوب و تكنولوژی روز دنیا ایجاد می شود یعنی با سیستم برق می توان یكی از نیازهای مجتمع عظیم فولاد مباركه را ایجاد كرد در راستای طرح ارتباط با صنعت اینجانب دوره كارآموزی خود را در این معدن گذارنده و از نزدیك با پست برق ، شبكه انتقال و توزیع برق ، سلول و قسمت های برق دستگاهها این معدن آشنا شدم همچنین اطلاعات ،نقشه های برقی و مداری و مراحل توزیع برق را در قسمت های مختلف و دستگاههای این معدن را از استاد و مداركی كه در این معدن موجود بودبدست آوردم . و همچنین ابتدا با تجهیزات و ماشین آلات و مراحل كار مجتمع معدنی حوض ماهیی آشنا شدم .

تاریخچه - نوع محصول - نام واحدهای مختلف

شركت معدنی و صنعتی حوض ماهی اصفهان در كیلومتر 25 جاده بروجن مباركه و دقیقاً در نوار مرزی استان اصفهان و چهار محال بختیاری قرار گرفته و می توان گفت كه از نظر تولیدات معدنی یكی از طرحهای مهم انقلاب به شمار می آید .

تولیدات این معدن سنگ آهك نسوز بوده كه پس از استخراج به مجتمع فولاد مباركه حمل می گردد كه من در اینجا با توجه به اینكه مدتی است جهت تكمیل پروژه پایان دوره رشته كاردانی خود در این معدن فعالیت علمی دارم قصد دارم تاریخچه این معدن را به تصویر بكشم.

شركت معدنی و صنعتی حوض ماهی در سال 1361 طرح اكتشاف آن به دست مهندسین ایرانی شروع كه این عملیات تا پایان سال 1370 به طول انجامید تا سرانجام در اواخر سال 70 قسمت معدن آماده بهره برداری قرار گرفت لازم به یادآوری است كه بین سالهای یاد شده عملیات خاك برداری و بتن ریزی و زیرسازی دستگاههای صنعتی توسط شركت میم نیم كه یك شركت ایرانی بود انجام گرفته و ساختمانهای نیمه صنعتی نیز توسط خاكدیش به انجام رسید و در سال 71 نصب سنگ شكن های اولیه و متعلقات آن و نصب نوار نقاله ها و كلیه تجهیزات واسطه به شركتی بنام شركت ثامن واگذار شد كه با عقد قرار داد یكساله سرانجام در بهار سال 1372 كلیه دستگاهها آماده و مورد بهره برداری قرار گرفت در بهمن ماه 72 توسط وزیر وقت معادن و فلزات جناب آقای مهلوجی افتتاح و بهره برداری آغاز گردید.

این شركت در حال حاضر دارای 90 نفر پرسنل بوده كه واحدهای سنگبری ، حمل و نقل ، تعمیرگاه و جوشكاری واحد تولید ، امور اداری و واحد انتظامات در حال فعالیت هستند كه لازم می دانم شرح وظایف هر یك از واحدها را توضیح دهم.

واحد سنگ بری :

در این واحد حدود 10 نفر از پرسنل انجام وظیفه می نمایند كه عملیات چال زنی و انفجار را بهعهده دارند در این شركت دستگاههای به نام واگن دریل وجود دارند كه قدرت خود را از كمپرسورهای غول پیكر 750 و 900 گرفته وچاله های به عمق 12 و 15 متر حفر می نمایند جهت تكمیل یك آبشاری مرغوب نیاز به حدود 50 الی 60 تا چال به عمق 12و 15 متر بوده كه هر یك از انها به فاصله عرضی و طول سه متر از یكدیگر حفاری میگردد زمانیكه عملیات حفاری انجام گرفت توسط مدیریت معدن در خواست مواد نادیه شده و با نظارت مستقیم نیروی انتظامی محل آتشباری انجام می گیرد حجم هر یك از این آشیاریها از نظر وزنی حدود 30 هزار تن می باشد زمانیكه آتش بازی صورت گرفت بارگیری توسط واحد نقلیه شروع می گردد .

جهت دریافت فایل فایل رایگان کارآموزی در معدن سنگ حوض ماهی اصفهانلطفا آن را خریداری نمایید

لینک کمکی