فایل رایگان طراحی برای فضاهای پرت .. کنجها .. ( پروژه طراحی صنعتی)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان طراحی برای فضاهای پرت .. کنجها .. ( پروژه طراحی صنعتی) :

فایل رایگان طراحی برای فضاهای پرت .. کنجها .. ( پروژه طراحی صنعتی)

فایل رایگان طراحی برای فضاهای پرت .. کنجها .. ( پروژه طراحی صنعتی)
فهرست

فلسفه وجودی کنجها 5

در خواست مشتریان (مصرف کنندگان) 5

آنالیز مقدار نیاز 12

آنالیز رابطه اجتماعی 15

آنالیز رابطه محیطی 18

محیط بر محصول 19

آنالیز توسعه تاریخی 21

آنالیز بازار 23

آنالیز رابطه عملی(فنی – جسمی) 26

رابطه جسمی 27

آنالیز مواد و روش تولید 28

فرآیند تولید ودستگاه ها 28

آنالیز مونتاژ 38

آنالیز بسته بندی 42

لیست بایدها 44

منابع 45

طرح منتخب 46

جدول تفسیر مشکل 10

پرسشنامه ها 7

عکسهای آنالیز بازار 23

عکسهای آنالیز ساخت 29

فلسفه وجودی کنجها

برای فهمیدن فلسفه وجودی در کنجها ابتدا باید به سراغ این رفت که چرا خا نه ها چهار گوش ساخته می شوند و دلیل استفاده از این حالت چیست ؟ چرا خانه ها مدور نیست ،چرا حتما باید چهار گوش ساخته شود .

ساختتن خانه ها از همان ابتدا به صورت چهار گوش بوده است از خانه های کشف شده در کاوشهای گوناگون ( شهر سوخته ، شوش ) گرفته تا خانه های امروزی که چهار گوش هستند . دلایل اینکه فرمهای گوشه دا رو مستطیل شکل برای خانه ها استفاده می شود استفاده بیشتر از فضا است زیرا در حالتهای گو شه دار بهتر می توان نقشه ها را پیاده کرد واز فضا به صورت بهینه استفاده کرد.

دلیل دیگر اینکه د رجوامع شهری به علت کمبود جا بیشتر خانه ها مستطیل و گوشه دار است تا از تمام فضاهای شهر استفاده شود .

می توان از خانه های مدور استفاده کرد وآن در صورتی است که فضای بیشتری در اختیرمان باشد مثل ویلاها و..... .

اتاقها هم چهار گوش و گوشه دار هستند در اینجا نیز زاویه وکنج وجود دارد در نتیجه در تمام فضای خانه از اتاق خواب گرفته تا پذیرایی ، سرویس بهداشتی ، آشپزخانه و... با کنج روبرو هستیم و غالبا این فضاها بدون استفاده می ماند و باید به صورت بهینه از آن استفاده کرد.

درخواست مشتریان درباره محصولات و اطلاعات شخصی آنان

گروه های نظر سنجی شده شامل آقایان، خانمها وگروهی از نوجوانان بوده است.

اطلاعاتی که د رنظر سنجی مشتریان و استفاده کنندگان به دست آمده است از قرار زیر می باشد . اکثر خانواده ها3تا 5 نفره هستند، با زیر بنای خانه ای محدود 70 تا150 m و با حداکثر 2 اتاق خواب . بیشتر این گروه ها با فضای کوچک خانه خود مشکل داشتند و فضایی که استفاده مناسبی از آن نمی شد }( از نظر آنها کنجها را می توان با گلدان و آباژور پرکرد ) مثل کنجها ، کنار ستونها که بیشترین گزینش را اختصاص داده است . از نظر اهمیت در فضاهایی که بیشترین کمبود جا را دارند ، آشپزخانه بیشترین حددود 50 درصد واتاق خواب 40 د رصد و سرویس بهداشتی 10 درصد را به خود اختصاص داده است. درآمد ماهیاه اکثریت 400000 تومان است و مقدار هزینه ای که برای خرید یک بوفه قادر به پرداخت آن بوده اند حدود 50 تا 70 هزار و در نهایت 100هزار تومان بوده است . اصو لا به دنبال اجسام لوکس و تجملی هستند ( با توجه به قیمت ارائه شده ) که درعین حال ساده ( انتزاعی ) باشد .

از میان مواد ، چوب فلز و شیشه بیشرین سلایق چوبی و رنگ چوبی را گزینش مردند زیرا می خواستند با خانه ست شود.اکثریت علا قه مند بودند که محصول بسته بندی مناسب داشته و قابلیت باز و بسته شدن و نصب سریع را داشته باشد.

لینک کمکی