فایل رایگان ساخت پوشش خودترميم شونده با استفاده از نانو ذرات هسته پوسته اوره فرمالدهيد @DCPD به منظور افزايش مقاومت پوشش لوله هاي نفتي در برابر خوردگي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان ساخت پوشش خودترميم شونده با استفاده از نانو ذرات هسته پوسته اوره فرمالدهيد @DCPD به منظور افزايش مقاومت پوشش لوله هاي نفتي در برابر خوردگي :


سال انتشار : 1398

تعداد صفحات : 18

چکیده مقاله:

خوردگی لوله های انتقال نفت و گاز در پالایشگاه ها و سایت های نفتی، سالانه هزینه های سنگینی را در پی دارد. به همین منظور در این پروژه ترمیم پوشش این سطوح با هدف ارتقای مقاومت این نوع پوشش ها در برابر آسیب های ناشی از خوردگی و با استفاده از پلیمر خودترمیم شونده حاوی نانوکپسول های هسته پوسته اوره فرمالدهید @DCPD مورد بررسی قرار گرفت. نانو کپسول های سنتز شده، در رزین اپوکسی مورد نظر دیسپرس شدند و رزین اپوکسی، بر روی قطعه ای فولادی لایه نشانی شد. برای تفهمیم خواص خودترمیم شوندگی، قطعه فولادی با تست های خوردگی و به جهت ارزیابی مورفولوژی کپسولها و ساختار هسته پوسته آنها از آنالیز SEM و TEM کمک گرفته شد. نتایج تست خوردگی حاکی از ترمیم ترک های پوشش لایه نشانی شده حاوی نانو کپسولهای دارای عامل ترمیم کننده و کاهش اثر خوردگی بر روی نمونه مذکور می باشد.

لینک کمکی