فایل رایگان پاورپوینت سرطان

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان پاورپوینت سرطان :

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : پاورپوینت
نوع فایل : powerpoint (..ppt) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد اسلاید : 73 اسلاید

قسمتی از متن powerpoint (..ppt) :


بنام خدا
سرطان
سرطان شامل تقسیم سلولی غیر طبیعی و بازتولید سلول هایی است که می توانند  در سراسر بدن گسترش یابند.  سرطان معمولاً به عنوان یک بیماری واحد تلقی می شود اما در واقع مشتمل بر بیش از 100 نوع متفاوت است.  انجمن سرطان آمریکا ( ACS )  پیش بینی می کند که اندکی کمتر از نصف مردان و  کمی بیش از یک سوم زنان در معرض خطر ابتلا به سرطان در طول زندگی خود می باشند.  در ایالات متحده ،  سرطان به طور سالانه مسئول حدود یک چهارم مرگ و میر هاست.  تخمین زده می شود که از بین بیش از 580000 مورد مرگ ناشی از سرطان ،  یک سوم آنها مربوط به تغذیه و سبک زندگی از جمله رژیم غذایی نادرست ،  عدم فعالیت فیزیکی ،  مصرف الکل و اضافه وزن و چاقی است.  استعمال دخانیات نیز در مرگ ناشی از سرطان نقش عمده ای داشته و باعث مرگ 15 میلیون نفر از سال 1964شده است
هزینه درمان سرطان در ایالات متحده بیش از 216/6 میلیارد دلار در سال تخمین زده می‌شود که 86/6 میلیارد دلار از آن صرفه هزینه های پزشکی مستقیم بوده و 130 میلیارد دلار برای از دست دهی عملکرد افراد در نتیجه مرگ  زودرس  آنهاست.
Krause ,729 ع
از 15  سال پیش تاکنون روند کاهشی در مرگ و میر آمریکایی ها در اثر سرطان وجود داشته است.  امروزه سرطان برای بسیاری ،  یک بیماری مزمن همانند بیماری قلبی و دیابت است.  بر اساس آمار انجمن سرطان آمریکا 7/13  میلیون آمریکایی از سرطان زنده مانده و دارای پیشینه ای از سرطان هستند ؛  بدین معنی که یا عاری از سرطان هستند ،  با علائمی از بیماری زندگی می‌کنند یا تحت درمان برای سرطان هستند.
 در پی پیشرفت های صورت گرفته در تشخیص زودرس  سرطان و نیز توسعه درمان های ضد سرطان ، میزان بقاء افراد مبتلا ، از 47%  در سال 1970 به 67%  در حال حاضر رسیده است.  گزارش ملی سالانه در مورد وضعیت سرطان از سال 1975 تا 2010 ، که در سال 2013 منتشر شد ،  نشان داد که نرخ تشخیص جدید و نیز میزان مرگ و میر ناشی از سرطان های عمده بین مردان و زنان و نیز در جمعیت های قومی و نژادی ،  همچنان در حال کاهش است.  با وجود اینکه میزان ابتلا به سرطان  همچنان در مردان بیش از زنان است ،  نرخ کلی مرگ و میر ناشی از سرطان از سال 2001 تا 2010  به میزان 5/1 %  در سال کاهش یافت؛  در مجموع ،  میزان بروز سرطان در مردان کاهش یافت و در زنان به میزان ثابتی رسید.
Krause,729


لینک کمکی