فایل رایگان پاورپوینت سوانح در دوران کودکی

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان پاورپوینت سوانح در دوران کودکی :

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : پاورپوینت
نوع فایل : powerpoint (..ppt) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد اسلاید : 23 اسلاید

قسمتی از متن powerpoint (..ppt) :


بسم الله الرحمن الرحیم
سوانح در دوران کودکی
موضوع :
صدمات مهمترین عامل مرگ و میر کودکان بالاتر از یک سال است که باعث مرگ معلولیت و ناتوانی در کودکان می شود
 سوانح ازعلل اصلی مرگ شیرخواران به ویژه درسنین6تا12ماهگی است. مهمترین این حوادث شامل حوادث موتوری، آسپیراسیون، خفگی، سوختگی، سقوط ومسمومیت است . باافزایش سن درصد مرگ ومیر کودکان ناشی ازحوادث هم بیشترمی‌شود .
  دررابطه باحوادث وصدمات کودکان بایستی زمینه‌های تحقیق بررسی آموزش به خانواده ها و مهمتر از همه پیشگیری فراهم شود.
  پیشرفت سریع تکامل حسی_حرکتی کودکان همراه با کنجکاوی زیاد آنها در رابطه با محیط زمینه مساعدی برای وقوع حوادث ایجاد می‌کند . دراین میان حادثه و پیشگیری از آن از سه بعد فرد مصدوم محیط زمان سن مکان و عامل حادثه آفرین بررسی می‌شود.
  صدمات ناشی ازوسایط نقلیه موتوری
  باتوجه به سنگینی سر و ضعف عضلات گردن در کودکان زیر یکسال بایستی حتماً این گروه سنی ازصندلی‌های مخصوص ماشین استفاده کنند . به علاوه فرم قرارگیری صندلی مخصوص کودکان پشت به راننده و رو به صندوق عقب ماشین می باشد. در این حالت ستون مهره های کودک توسط صندلی حمایت می‌شود. صندلی کودک در وسط صندلی عقب  قرارگرفته و توسط کمربند ایمنی صندلی عقب هم حمایت میشود . حتی المقدور نبایستی صندلی کودک را در صندلی بغل راننده قرارداد (چون درمواقع تصادف در صورت به کار افتادن کیسه هوا آسیب جدی به کودک داخل صندلی محافظ وارد میشود). شیرخوارانی که وزن آنها کمتر از 20 پوند (حدود 9 کیلوگرم) می باشد باید در صندلی مخصوص کودک و در وضعیت نیمه خوابیده قرار داده شوند به گونه ای که صورت آنها به سمت صندلی عقب قرار گیرد
در این بحث :
سوختگی
  بخش مهمی ازآسیبهای تروماتیک اطفال شامل سوختگی است که اوج شیوع آن دردوران نوپایی میباشد . سوختگی معمولا ًدرپسران بیشتر از دختران اتفاق می‌افتد و سوختگی ناشی از مایعات داغ بیشترین علت (56 درصد) بروز سوختگی به خصوص در کودکان نوپا است. سوختن دومین علت مرگ در دختران و سومین علت مرگ پسران می باشد.
  شایع ترین نواحی درگیر در سوختگی اندامهای فوقانی (71درصد ) وسروگردن ( 52 درصد) می باشد. در کودکان آسیب های تاول زا (75 درصد) شایعترین و آسیب های استنشاقی نادرترین انواع سوختگی هستند.
  سوختگیهایی که تمام ضخامت پوست رادرگیرمی‌کنند تقریباً همیشه منجر به اختلال دائمی میشوند .


لینک کمکی