فایل رایگان پاورپوینت مراقبتهای قبل ،حین و بعد از عمل

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان پاورپوینت مراقبتهای قبل ،حین و بعد از عمل :

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : پاورپوینت
نوع فایل : powerpoint (..ppt) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد اسلاید : 23 اسلاید

قسمتی از متن powerpoint (..ppt) :


بنام خدا
مراقبتهای قبل ،حین و بعد از عمل
جراحی عبارت است از تغییر عمدی و برنامه ریزی شده در ساختمان های آناتومیکی بدن به منظور ایجاد راحتی ،تسکین و یا رفع فرآیندهای پاتولوژیک و ترمیم آسیبهای تروماتیک است
. مراقبتهای پرستاری در مورد بیمارانی که جراحی را تجربه می نمایند،پیچیده و بسیار متفاوت است.اهداف عمده تدابیر پرستاری شامل آماده کردن بیمار برای عمل جراحی و بهبود در دوره نقاهت و بازگشت به سلامتی است.پرستار باید در افزایش توانایی تطابق بیمار با تنش زاهای فیزیولوژیک . روانی ناشی از جراحی،به بیمار کمک می کند.کمک به بیمار جهت حفظ توانایی مراقبت از خود، حس مشارکت در مراقبت ؛محافظت بیمار از صدمه و آسیب و آموزش به بیمار و خانواده و اطرافیان وی جهت گذراندن دوران نقاهت موثر در منزل می تواند در پیشبرد اهداف، بیمار را یاری نماید.
انوع جراحی
جراحی برای وضعیت های اورژنسی و خطرناک جراحی اورژانسی ( Emergency ) یا فوری( Immediate )خوانده می شود.اگر جراحی را بتوان تا 48-24 ساعت به تاخیر انداخت به آن جراحی ضروری ( Urgent ) گفته می شود.اگر بتوان جراحی را تا چند هفته به تاخیر انداخت مثا اختلالات تیروئید تحت عنوان جراحی انتخابی( Elective ) یا لازم( required ) خوانده میشود.در جراحی های اختیاری ( Optional ) مثل جراحی هایی که با هدف زیبایی انجام می شود ، می توان زمان عمل را طبق درخواست بیمار تعیین نمود.
بر حسب هدف
جراحی می تواند:
تشخیصی ( Diagnostic ) انجام بیوپسی،درمانی ( Curative ) مثل برداشتن آپاندیس ملتهب، ترمیمی ( Reparative ) ،تسکینی( Palliative )، زیبایی ( Cosmetic )
 


لینک کمکی