فایل رایگان پاورپوینت آنفولانزا

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان پاورپوینت آنفولانزا :

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : پاورپوینت
نوع فایل : powerpoint (..ppt) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد اسلاید : 12 اسلاید

قسمتی از متن powerpoint (..ppt) :


به نام خالق زیبایی ها
آنفولانزا ( Influenza )
                                      مشکل چیست؟
آنفولانزا یک عفونت ویروسی است که مجاری تنفسی را درگیر کرده و از طریق ذرات تنفسی منتشر می شود. ویروس ممکن است استنشاق شده یا از سطوح دارای تماس مستقیم منتشر شود. این عفونت ممکن است در مجاری تنفسی فوقانی یا تحتانی مستقر شود. ویروس به لایه های سلولی سطحی آسیب وارد می کند. مکانیسم دفاعی طبیعی مجاری تنفسی به مخاطره افتاده و ورود باکتری ها و چسبیدن به بافت های تنفسی زیرین را تسهیل می کند.
پیش آگهی
معمولاً دوره علائم آنفولانزا یک هفته طول می کشد. داروهای جاری به کاهش طول مدت و شدت علائم همراه آنفولانزا کمک می کنند. بعضی از بیماران دچار عفونت ثانویه از قبیل سینوزیت یا  پنومونی باکتریال ثانویه به آنفولانزا  می شوند. بیماران مبتلا به  پنومونی  ریسک مرگ و میر ناشی از آنفولانزای بالاتری دارند.
علائم و نشانه های تشخیصی
 علائم ناگهانی  سرفه بدن خلط و ترشح  لرز و تعریق  خستگی و ناخوشی  تب بالاتر از 101 درجه فارنهایت  سردرد  درد عضلانی (میالژی)  ترشح آبکی بینی  زخم گلو
نحوه انتقال بیماری :
ویروس‌های آنفولانزا موجود در قطرات تنفسی از طریق سرفه و عطسه منتشر می‌شوند در اغلب موارد این انتشار از فرد به فرد و معمولاً از طریق تماس دست با آنچه به ویروس آنفولانزا آلوده شده است و سپس تماس دست آلوده با دهان و بینی فرد منتقل می‌شود.  بزرگ‌سالان ممکن است دیگران را روز قبل از شروع علائم تا روز پس از بروز بیماری مبتلا نمایند که این امر به این معنی است که شما می‌توانید فردی را قبل از آنکه بیماری در شما ایجاد شده باشد مبتلا نمایید.


لینک کمکی