فایل رایگان پاورپوینت مناطق صحرایی

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان پاورپوینت مناطق صحرایی :

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : پاورپوینت
نوع فایل : powerpoint (..ppt) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد اسلاید : 21 اسلاید

قسمتی از متن powerpoint (..ppt) :


1
2
مناطقی كه بین سلسله جبال البرز و زاگرُس محصور شده است به دلیل ممانعت این كوهها از ورود رطوبت و ابرهای باران زا منطقه ای است با بارندگی كم، خشك و كویری و شامل دشت لوت و دشت كویر میباشد .
اغلب این مناطق، خشك، بی آب و تقریباً خالی از سكنه میباشد و شهرها و روستاهای واقع در این مناطق اغلب در حواشی كویر قرار دارد. بیشتر ساكنین مناطق حواشی كویر، كشاورز هستند و برای آبیاری از سیستم قنات استفاده میكنند.
قسمت اعظمی از استانهای سیستان و بلوچستان، كرمان ، خراسان، سمنان، اصفهان و یزد را مناطق كویری تشكیل میدهد.
ضمناً در منطقه بلوچستان كه قسمت وسیعی از آن كوهستانی است و دشت لوت در حد شمالی آن قرار گرفته و در پست ترین نقطه آن چندین دریاچه آب شیرین وجود دارد كه بزرگترین آنها دریاچه هامون میباشد.
مناطق صحرایی
3
استان كرمان توسط رشته باریكی كه در امتداد جنوب شرقی یزد میباشد به دو بخش شرقی و غربی تقسیم میشود. بخش زیادی از ناحیه شرقی خصوصاً شمال شرقی را بیابان و بخش اعظمی از كویر لوت تشكیل داده است در نتیجه خالی از سكنه میباشد.
بخش غربی مشتمل بر حوزه رفسنجان است و حدود دو سوم استان بزرگ خراسان را اراضی بی آب و علف و كویر و شنزارها تشكیل میدهد و قسمت اعظمی از دشت كویر در جنوب استان سمنان واقع است كه در شمال آن سلسله جبال البرز مانند دیوار مرتفعی مانع از دخول رطوبت به این ناحیه است.
مناطق صحرایی
4


لینک کمکی