فایل رایگان پاورپوینت فضائل اهل بيت رسول (ص) و مناقب اولاد بتول (س)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان پاورپوینت فضائل اهل بيت رسول (ص) و مناقب اولاد بتول (س) :

محتویات

1 نام کتاب 2 محتواى اثر 3 منابع کتاب 4 متن کتاب 5 منبع

نام کتاب

نام کتاب روشن نیست و آنچه مصحح و احیا کننده اثر، استاد رسول جعفریان به عنوان نام کتاب انتخاب کرده است برگرفته از مقدمه مترجم این اثر است: «اخبار و احادیث و حکایات در فضائل اهل بیت رسول و مناقب اولاد بتول». مؤلف نام کتاب را در مقدمه ذکر نکرده بلکه به اشاره از دیگر آثارش مناقب الطاهرین و کامل بهایى و منهج بهایى یاد مى‌کند که به بهاء الدین حاکم اصفهان تقدیم کرده و به نام او نوشته است.

به گفته جعفریان، اثر حاضر را مى‌توان ترجمه «کفایت در امامت» دانست که مترجم در مقدمه خود آن را اینگونه وصف مى‌کند: «این کتاب مشتمل است بر اخبار و احادیث و حکایات در فضیلت اهل بیت رسول و مناقب اولاد بتول و آنکه ایشان بر حقند و دیگران که منکر ایشانند بر باطل».

صاحب ریاض العلماء تصور کرده است این کتاب ترجمه اسرار الامامه عماد طبرى است ولى ظاهراً این تطبیق صحیح نیست همانگونه که ترجمه مناقب الطاهرین نیز نمى‌تواند باشد. بر بالاى نسخه‌اى از کتاب عنوان رساله در امامت آمده که به نظر مصحح، این هم درست نیست. به نظر وى زمان تألیف این اثر میانه سال‌هاى 675 تا 678 تخمین زده مى‌شود.

محتواى اثر

108 صفحه از کتاب حاضر درباره مؤلف و آثار اوست که به قلم مصحح نگارش شده و پس از آن اصل کتاب با شماره‌گذارى جدید صفحات آغاز مى‌شود. مؤلف با مقدمه‌اى درباره اینکه شیعه امامیه فرقه محقه است، کتاب

لینک کمکی