فایل رایگان پاورپوینت قرآن هرگز تحريف نشده

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان پاورپوینت قرآن هرگز تحريف نشده :

محتویات

1 محتوای کتاب‌ 1.1 برخی از مباحث کتاب 1.2 تعلیقات مرحوم شعرانى بر كتاب 2 وضعیت نشر 3 متن کتاب

محتوای کتاب‌

مولف در ابتدای کتاب به نحو اجمال دلایل خود بر عدم تحریف قرآن را ذکر می کند و در فصول بعدی آنها را اثبات می نماید. این دلایل که در کتاب با ذکر شواهد مختلف به اثبات می رسند عبارتند از:

اندازه سوره هاى قرآن كه یكصد و چهارده تاست بدون تردید از دوران خود رسول خدا صلی الله علیه و آله تاكنون تغییر نیافته است. ترتیب و در جاى خود قرار دادن آیات و سوره ها به دستور شارع مقدس بوده كه كسى حق چون و چرا در آن را ندارد و یقیناً به دستور پیامبر صلی الله علیه و آله بوده و همان گونه كه جبرئیل امین وحى خدا را به فرمان پروردگارش به او خبر داده، تنظیم گردیده است. در زمان زندگى پیامبر خدا پیش از آن كه جهان فانى را بدرود گوید، مردم سوره ها را با نامهاى ویژه شان مى شناختند. طرح ریزى حروف و علائم و صورت سازى خطوط در قرآن مجید طبق همان طرحى است كه از نوشته هاى نویسندگان وحى در دوره پیامبر نمونه بردارى شده است. علت آن كه در آغاز نهمین سوره قرآن با نام برائت آیه بسم الله الرحمن الرحیم نوشته نشده، آن است كه: چنانكه با یكصد و سیزده سوره دیگر غیر آن یكباره نازل شده با این سوره نازل نگردیده است. بسم الله الرحمن الرحیم جزء هر سوره است همانگونه كه جزء آیه اى از سوره 27 سوره نمل مى باشد. اخبار و آثارى كه گویاى آن است كه عده زیادى از یاران پیغمبر در دوران آن حضرت یا بعد از درگذشت آن بزرگوار قرآن را گرد آورده اند مانند آن كه گویند: در دوره خلافت ابوبكر آیات پراكنده قرآن جمع آورى شده، مقصود آن نیست كه آنان آیات را در سوره ها مرتب نمودند.

برخی از مباحث کتاب

برخی از مباحثی که در این کتاب مطرح گردیده است، عبارتند از:

توقیفى بودن آیات و سوره ها چگونگى نظم و ترتیب سوره ها قرآن را صحابه جمع نكرده اند. چرا سوره برائت بسم الله ندارد. اشخاصى كه در زمان پیغمبر قرآن را جمع آورى كرده بودند. امام على علیه السلام نخستین جمع آورى كننده قرآن است. تنظیم سوره ها به اجتهاد صحابه نبود

لینک کمکی