فایل رایگان پاورپوینت تفضيل امير المؤمنين(ع) (نوشته شيخ مفيد)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان پاورپوینت تفضيل امير المؤمنين(ع) (نوشته شيخ مفيد) :

محتویات

1 مؤلف 2 معرفى اجمالى‌ کتاب 3 بخش های کتاب 4 ‌یادداشت 5 منابع 6 متن کتاب تفضیل أمیرالمؤمنین علیه السلام

مؤلف

محمَّد بن محمَّد بن نعمان بن عبدالسَّلام حارثی مذحجی عکبری (336-413ق)، معروف به شیخ مفید و ابن المعلّم، فقیه و متکلم و از علمای برجسته شیعه قرن 4 هجری و متولد بغداد بود. ابن قولویه قمی، شیخ صدوق، ابن ولید قمی، ابوغالب زراری، ابن جنید اسكافى، ابوعلی صولی بصرى، ابوعبدالله صفوانی از اساتید ایشان بوده اند. او بیش از 200 جلد تألیف دارد. از معروف‌ترین آثار وی، المُقنَعَه در علم فقه، اوائل المقالات در دانش کلام و الاِرشاد در شرح حال‌ امامان شیعه است. شیخ مفید در سال 401 ش یا 413 ق یا 1022 م ، در بغداد و پس از 75 سال تلاش و خدمت ارزنده درگذشت .تشییع جناز او شهرت دارد. در تشییع او بیش از 80 هزار نفر از شیعیان شركت جستند و درگذشت او در ماه رمضان بود.

معرفى اجمالى‌ کتاب

«تفضیل أمیرالمؤمنین علیه السلام»، به زبان عربى اثر شیخ مفید، ابو عبدالله، محمد بن محمد بن نعمان (336- 413 ق) و در موضوع فضایل امیرمؤمنان، حضرت على علیه السلام و اثبات برترى اوست.

مؤلف در این كتاب با سبك و شیوه‌اى كه در دوران خود بى‌نظیر بوده با عباراتى ساده و روان به بررسى فضایل امیرمؤمنان، على علیه السلام پرداخته و فضیلت و برترى آن حضرت را بر تمام بشر به جز خاتم الأنبیاء، حضرت محمد

لینک کمکی