فایل رایگان بررسي تاثير غلاف محافظ جامد روي ريزساختار و عملکرد اکسيداسيون دما بالاي پوشش Cr(3)C(2)-NiCr ايجاد شده به روش پاشش پلاسمايي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان بررسي تاثير غلاف محافظ جامد روي ريزساختار و عملکرد اکسيداسيون دما بالاي پوشش Cr(3)C(2)-NiCr ايجاد شده به روش پاشش پلاسمايي :


سال انتشار : 1397

تعداد صفحات : 12

چکیده مقاله:

پوشش Cr(3)C(2)-NiCr به ور وسیع برای کاهش سایش و اکسیداسیون در دماهای بالای 550C که پوشش های WC-Co به دلیل مقاومت ضعیف به اکسیداسیون استفاده نمی شوند، به کار گرفته می شود. در این پژوهش، ترکیب سرمتی Cr(3)C(2)-NiCr به روش پاشش پلاسمای اتمسفری و پاشش پلاسمایی تحت غلاف محافظ جامد، بر زیرلایه هایی از جنس فولاد و سوپر آلیاژ، پوشش دهی شدند. غلاف محافظ جامد از جنسمسی آبگرد با قابلیت ایجاد دوش گاز خنثی در اطراف جت پلاسما طراحی و ساخته شد. آزمایشاکسیداسیون روی پوشش ها به مدت 200 ساعت در دمای 850°C انجام شد. ریزساختار پوشش ها قبل و بعد از آزمایش اکسیداسیون توسط میکروسکون الکترونی روبشی بررسی شد. نتایج نشان داد که پوشش ایجاد شده تحت غلاف محافظ جامد، دارای تراکم بیشتر و تخلخل کمتری نسبت به پوشش ایجاد شده توسطپاشش پلاسمای معمولی است. ایجاد اتمسفر خنثی با استفاده از غلاف محافظ جامد تاثیر چشمگیری بر بهبودمقاومت به اکسیداسیون Cr(3)C(2)-NiCr پوشش داشت.

لینک کمکی