فایل رایگان گزارش کارآموزی حسابداری سرمایه‌گذاری‌ها در شركت های سرمایه‌گذاری

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان گزارش کارآموزی حسابداری سرمایه‌گذاری‌ها در شركت های سرمایه‌گذاری :

در زیر به مختصری ازعناوین و چکیده آنچه شما در این فایل دریافت می کنید اشاره شده است :
چكیده:
این تحقیق به بررسی نحوه حسابداری سرمایه‌گذاری‌ها در شركت‌های سرمایه‌گذاری پرداخته است كه برای انجام این بررسی فصل اول تحقیق به سه بخش كلیات تحقیق، استانداردهای حسابداری سرمایه‌‌گذاری‌ها در ایران و استانداردهای بین‌المللی حسابداری تقسیم گردیده است.
بخش اول به ارائه تعاریف سرمایه‌گذاری‌ها، نحوه تشكیل و طبقه‌بندی سرمایه‌گذاری و بیان هر آنچه كه در زمینه حسابداری سرمایه‌‌گذاری لازم است پرداخته شده است.
بخش دوم شامل استاندارهای حسابداری ایران و نحوه ثبت و حسابداری این شركت‌ها است كه با اجرای‌ الزامات‌ این‌ استاندارد، مفاد استاندارد بین‌المللی‌ حسابداری‌ شماره‌ 25 با عنوان‌ حسابداری‌ سرمایه‌گذاری‌ها نیز رعایت‌ می‌شود.
در بخش سوم استاندارهای بین‌المللی حسابداری و چگونگی حسابداری آنها و تفاوت اندكی كه با استاندارد حسابداری ایران دارد بیان گردیده است.
استانداردهای حسابداری علاوه ‌بر آنکه چگونگی حسابداری معاملات و رویدادهای مختلف را تعیین می‌کنند، موجب آثار اقتصادی نیز می‌شوند. استانداردهای حسابداری باید به‌ نحوی تدوین و تنظیم شوند که هدف‌های گزارشگری مالی را تأمین کنند. سرمایه‌گذاری‌ها، داراییهایی هستند که عمدتاً به‌منظور کسب سود حاصل از نگهداری تحصیل می‌شود.
در تحقیق حاضر سعی گردیده هر جا كه لازم است مسئله‌ای به عنوان یك مثال ذكر شود تا درك مطلب ساده‌تر و آسان‌تر گردد.
مقدمه:
امروزه اقتصاد و بازار سرمایه كشورها بدون حضور شركت‌های سرمایه‌گذاری كه ابزار توسعه هستند مفهومی ندارد. شركت‌های سرمایه‌گذاری یكی از ابزارهای مهم و مفید در بازار سرمایه هستند، كه نقش عمده‌ای در كارائی بازار سرمایه می‌توانند ایفا نمایند. اینگونه شركت‌ها با جمع‌آوری پس‌اندازهای كوچك مردم اقدام به تشكیل سرمایه در حجم بالا می‌نمایند و سپس اقدام به سرمایه‌گذاری در سهام شركت‌های گوناگون می‌نمایند و با این عمل خود ریسك سرمایه‌گذاری را برای سهامداران خود به حداقل می‌رسانند. از جمله تحولات اساسی در بخش‌های ایران، ظهور شركت‌های سرمایه‌گذاری در عرصه اقتصادی ملی بوده است. این شركت‌ها به واسطه اثرگذاری‌های بی‌شائبه خود رفته‌رفته جایگاه مناسبی در بازار سرمایه پیدا كرده و نقش مثبتی در تجهیز منابع و تأمین مالی بنگاه‌های اقتصادی داشته‌اند. هر چند بر اساس پاره‌ای عوامل برون‌زا و تعاریف مربوط به اساسنامه آنها انحراف عملكردی از اصول موضوعه و سازگاری‌های منطقی به واسطه پرداختن به سرمایه‌گذاری‌های مستقیم مشاهده شده است، ولی اثر مصارف سرمایه‌گذاری این شركت‌ها معطوف به سرمایه‌گذاری‌های مالی و در مجموعه بازار اوراق بهادار متمركز شده است. این شركت‌ها در بخش تأمین مالی نهادهای اقتصادی نیز رفته‌رفته سهم خود را افزایش داده‌اند و از این رو در پارامترهای كلان اقتصادی از جمله اشتغال و تولید ملی نیز سهم‌های شایسته‌ای بدست آورده‌اند. شركت‌های سرمایه‌گذاری از چند جهت می‌توانند باعث افزایش كارائی بورس اوراق بهادار گردند. اول اینكه سرمایه‌گذاری شركت‌های سرمایه‌گذاری در سهام شركت‌های دیگر به‌منظور اداره و كنترل آنها باعث افزایش بازدهی و قیمت سهام آنها گردیده است و در نهایت باعث افزایش كارایی واحدهای فوق شده است. دوم اینكه، شركت‌های سرمایه‌گذاری در بورس با توجه به حجم مالی زیاد و سهام شركت‌های مختلفی كه در اختیار دارند، می‌توانند باعث ایجاد تعادل در عرضه و تقاضای سهام گردیده و مانع از نوسان كوتاه‌مدت قیمت سهام گردند. سوم اینكه شركت‌های سرمایه‌گذاری موجب مبانی مالكیت در بورس گردیده و می‌توانند مردم را با هدایت در امر سرمایه‌گذاری بهینه، جذب بورس اوراق بهادار نمایند. چهارم اینكه شركت‌های سرمایه‌گذاری با توجه به تعداد اندك آنها در بورس، تأثیر زیادی بر پارامترهای عمده بورس از قبیل ارزش جاری سهام، حجم معاملات و شاخص قیمت سهام دارند. عملكرد شركت‌های سرمایه‌گذاری در بورس در چند ساله اخیر نشان می‌دهد كه این شركت‌ها با توجه به توانائی‌های بالقوه‌ای كه دارند در صورت فراهم شدن یك سری شرایط می‌توانند نقش به‌مراتب بالاتری در كارایی بورس اوراق بهادار ایفا نمایند.
این فایل شامل : صفحه نخست ، فایل رایگان گزارش کارآموزی حسابداری سرمایه‌گذاری‌ها در شركت های سرمایه‌گذاری
فهرست مطالب و متن اصلی می باشد که با فرمت ( word ) در اختیار شما قرار می گیرد.
(فایل قابل ویرایش است )
تعداد صفحات : 100

لینک کمکی