فایل رایگان تبديل شبکه توزيع موجود به ريز شبکه با استفاده از نظريه گراف و بکارگيري ذخيره سازها جهت افزايش قابليت اطمينان شبکه

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان تبديل شبکه توزيع موجود به ريز شبکه با استفاده از نظريه گراف و بکارگيري ذخيره سازها جهت افزايش قابليت اطمينان شبکه :


سال انتشار : 1398

تعداد صفحات : 10

چکیده مقاله:

با توجه به پیشرفت ها در زمینه تولید انرژی الکتریکی و افزایش استفاده از تولیدات پراکنده (DG) در سیستم های توزیع به منظور بهبود کارایی سیستم ها نیاز به تبدیل شبکه های توزیع موجود به شبکه های کوچک تر (ریز شبکه) یا مجموعه ی از شبکه های کوچک است تا بتوان به صورت مستقل از هم بهره برداری صورت گیرد .این کار مزایای زیادی هم برای صاحبان سیستم توزیع ،مصرف کنندگان و همینطور صاحبان DG خواهد داشت. دیگر مزیت استفاده از ریزشبکه ها کنترل آسان، کاهش تلفات قدرت ، جلوگیری از انتشار خطا و در نهایت بهبود قابلیت اطمینان می باشد. یکی از معایب DGها تولید انرژی به صورت نامنظم می باشد که بصورت مستقیم از شرایط تاثیر می گیرد و این امر باعث کاهش قابلیت اطمینان این نوع سیستمها گردیده است در این مقاله برای جبران چنین مشکلی از منابع ذخیره ساز به عنوان رزرو استفاده کردیم تا این مشکل نیز بر طرف گردد. در این مقاله با هدف حداکثر سازی قابلیت اطمینان و کمترین هزینه سرمایه گذاری تبدیل شبکه های توزیع موجود به چندین ریزشبکه مورد بررسی قرار گرفته است . به منظور ناحیه بندی بهینه از روش نظریه گراف که یال ها توان ظاهری عبوری از قدرت میباشد، استفاده شده است.

لینک کمکی