فایل رایگان تحليل سيستمهاي فتوولتاييک در حالت جزيره اي با استفاده از کنترل کننده ي ردياب نقطه ي بيشينه ي توان مبتني بر الگوريتم اصلاح شده بهينه سازي ازدحام ذرات

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان تحليل سيستمهاي فتوولتاييک در حالت جزيره اي با استفاده از کنترل کننده ي ردياب نقطه ي بيشينه ي توان مبتني بر الگوريتم اصلاح شده بهينه سازي ازدحام ذرات :


سال انتشار : 1398

تعداد صفحات : 18

چکیده مقاله:

تغییرات در تابش نور خورشید موجب ایجاد اختلالات و نوسانی شدن توان خروجی سیستم فتوولتائیک میشود که این امر باعث کاهش تولید انرژی الکتریکی در آنها خواهد شد. سیستم فتوولتائیک باید عملکرد بهینه ای در رسیدن به نقطه ماکزیمم توان داشته باشد تا بتواند در شرایط مختلف بهترین نقطه را به عنوان توان خروجی ردیابی کند. در این مقاله عملکرد کنترل کننده ردیاب نقطه ی بیشینه ی توان با استفاده از تغییرات الگوریتم بهینه سازی ازدحام ذرات در سیستمهای فتوولتائیک در حالت جزیرهای در ریزشبکه مورد بررسی قرار دهد. مکانیسم پیشنهادی شامل یک کنترلر ولتاژ–جریان مبتنی بر الگوریتم بهینه سازی ازدحام ذرات است که پس از بروز حالت جزیرهای در ریزشبکه میتواند پارامترهای اصلی شبکه مانند ولتاژ، فرکانس، توان و جریان را در کوتاهترین زمان ممکن و با کمترین نوسان به حالت اولیه برگرداند. نتایج شبیهسازی نشان می-دهد که شبکه ی پیشنهادی در شرایط مختلف زاویه ی تابش خورشید، ردیابی نقطه ی بیشینه ی توان را در سلولهای فتوولتائیک انجام میدهد. همچنین نتایج شبیه سازی نشان میدهد که با اصلاح الگوریتم ازدحام ذرات در سیستم فتوولتائیک میتوان از اتلاف زمان در ردیابی نقطه ی بیشینه ی توان جلوگیری کرد و به بازدهی بیشتری دست پیدا کرد.

لینک کمکی