فایل رایگان هماهنگي منابع توليد پراکنده و جبران ساز يکپارچه کيفيت توان (UPQC) بمنظور بهبود قابليت اطمينان در ميکروگريدها

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان هماهنگي منابع توليد پراکنده و جبران ساز يکپارچه کيفيت توان (UPQC) بمنظور بهبود قابليت اطمينان در ميکروگريدها :


سال انتشار : 1398

تعداد صفحات : 12

چکیده مقاله:

با وجود منابع پراکنده, سیستم های انرژی به صورت یک شبکه اکتیو لحاظ می شوند تا توان بارها را در سطح ولتاژ متوسط و پایین تامین کنند. واحد های تولید پراکنده (DG) با توجه به نوع تکنولوژی استفاده و مکان اتصال به شبکه، می توانند تاثیرات مثبتی از جمله بهبود قابلیت اطمینان شبکه های انرژی و کاهش بارگیری از فیدرها و پستهای فوق توزیع در سیستم های قدرت داشته باشند. همچنین میتوانند به عنوان بخش تامین کننده انرژی جبران ساز یکپارچه کیفیت توان (UPQC) مورد استفاده قرار بگیرند. این مساله بدلیل رفع مشکل وجود انرژی کم در ذخیره سازهای خازنی میباشد که در بخش ذکر شده این جبرانساز مورد استفاده قرار میگیرد. این جبران ساز متشکل از دو مبدل با اتصال پشت به پشت به عنوان فیلترهای اکتیو موازی و سری بوده و وظیفه جبران سازی مشکلات ولتاژ و جریان را بعهده دارد. این تجهیز را می توان هم در شبکه های انرژی سنتی و هم هوشمند بکار برد. UPQC قادر است تا مشکلات کیفیت توان را جبران کرده و علاوه بر آن مولفه های هارمونیکی ولتاژ بهمراه عدم تعادل آن را جبران کند. بدیهی است که با انجام این امور، کیفیت توان بهبود می یابد و همچنین قابلیت اطمینان نیز بهبود میابد. در این پروژه هماهنگی بین منابع تولید پراکنده و جبرانساز یکپارچه کیفیت توان بمنظور بهبود کیفیت توان صورت خواهد گرفت.

لینک کمکی