فایل رایگان ارزيابي و امکان سنجي- پرورش ميگوي وانامي (Litopenaeus vannamei) در استخرهاي خاکي اراضي شمال شهرستان بهشهر استان مازندران

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان ارزيابي و امکان سنجي- پرورش ميگوي وانامي (Litopenaeus vannamei) در استخرهاي خاکي اراضي شمال شهرستان بهشهر استان مازندران :


سال انتشار : 1397

تعداد صفحات : 5

چکیده مقاله:

پرورش میگو گونه ی وانامی در 4 استخر خاکی به مساحت کل 6 هکتار با ذخیره سازی یک میلیون پست لارو در اراضی شور شمال شهرستان بهشهر استان مازندران با هدف ارزیابی و امکان سنجی پرورش این گونه مهم و درآمد زا انجام گرفت. میزان غذادهی 2 تا 5 درصد وزن بدن و تغذیه لاروها با استفاده از غذای کارخانه ای به صورت روزانه انجام گردید ولی بعلت وفور غذای زنده مناسب نظیر لارو انواع حشرات و سخت پوستان، ضریب تبدیل غذایی بسیار پایین بوده است. میزان تولید بعد از 100 روز به طور متوسط 1640 کیلوگرم در سطح هر هکتار و با میانگین وزنی 16 گرم به نوبه خود قابل توجه بود. میگو پس از برداشت، جهت عمل آوری و بسته بندی و عرضه به بازار هدف به کارخانه فرآوری انتقال داده شد که 90 درصد محموله، با کیفیت درجه یک صادراتی بسته بندی گردید. مطالعات انجام شده در منطقه مورد مطالعه نشان می دهد با توجه به وجود منابعی همچون زمین های فراوان غیرقابل کشت و نزدیکی به دریای خزر و همچنین فاکتورهای فیزیکوشیمیایی مناسب آبهای منطقه بهشهر و شرائط اقلیمی مناسب و وفور جمعیت زی شناورها به عنوان منبع غذا در آبهای منطقه میتوان اظهار نمود که اراضی موصوف جهت کشت و پرورش میگوی وانامی بسیار مناسب می باشند.

لینک کمکی