فایل رایگان تحقیق در مورد دین در غرب جدید

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان تحقیق در مورد دین در غرب جدید :

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل : word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : 20 صفحه

قسمتی از متن word (..doc) :


2
‏دین در غرب جدید
‏علی رغم تماسهای گسترده ای كه مسلمانان از ‏قرن گذشته تاكنون با جهان غرب داشته اند و هنوز هم دارند، بسیار كم درباره دین در ‏غرب مطالعه كرده اند. عده محققان و علمای مسلمانی كه زبانهای كهن غرب را به اندازه ‏ای كه برای مطالعه تاریخ دین عمده غرب، یعنی مسیحیت كافی باشد، بدانند و نیز عده ‏مسلمانانی كه عمیقاً به مطالعه در كلام و اندیشه دینی مسیحیت پرداخته باشند، بسیار ‏اندك است. این واقعیت باتوجه به اینكه می بینیم در غرب شمار آنچنان فراوانی از ‏علمای مسیحی و یهودی و نیز علمای ناسوتی اندیش كه نظرهای دینی را قبول ندارند، برای ‏آموختن استادانه زبان عربی و فارسی و سایر زبانهای اسلامی به قصد مطالعه خود اسلام، ‏تن به همه گونه سختی و مشكل داده اند، تاسف انگیز است. این علمای غربی هركدام از ‏دیدگاه خاص خود درباره همه جهات و جوانب اسلام چیزهایی نوشته اند و حتی كوشیده اند ‏به مسلمانان نیز به زور بقبولانند كه چطور باید دربارهٌ دین خودشان تحقیق و مطالعه ‏كنند.
‏به هرحال بین فهم غرب از اسلام، ولو آنكه دیدگاههای آن از نظر ‏مسلمانان متعصبانه و تحریف شده باشد، و فهم اسلام از دین در غرب از دیدگاه اسلامی ‏هیچ موازنه ای برقرار نیست. تلاش مسلمانان برای فهمیدن دین در غرب بسیار نادر بوده ‏و غالباً آنچه توسط محققان جدید مسلمان درباره دین و تفكر در غرب نوشته شده یا ‏عمدتا بر دیدگاههای غربی مبتنی است و یا بردانش بی اساس و محدودی كه خود مانع از ‏ژرفكاوی در معنای دین و تاریخ آن در جهان غرب بوده است.
‏در میان مسلمانان می ‏توان دو دیدگاه كاملاً متضاد درباره دین در غرب دید. برخی همه غربیان را، به ‏استثنای اقلیت كوچكی كه یهودی اند، مسیحی می دانند و لذا غالبا از كل غربیان با ‏تعبیر مسیحیان یاد می كنند، گویی كه غرب همچنان غرب قرون وسطاست كه بانی جنگهای


لینک کمکی