فایل رایگان تحقیق در مورد سیر تحویل تصفیه و تخلیص سرمهای درمانی 14 ص

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان تحقیق در مورد سیر تحویل تصفیه و تخلیص سرمهای درمانی 14 ص :

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل : word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : 14 صفحه

قسمتی از متن word (..doc) :


‏2
‏سیر تحویل تصفیه و تخلیص سرمهای درمانی:
‏در اوایل سرمهای درمانی كه توسط پادزهر اسب تهیه می شد به صورت خام به مصرف می رسید. بدین ترتیب كه پس از تزریق دزهای معینی از زهر به بدن حیوان و اندازه گیری میزان پادزهر تولید شده، عمل خون گیری از اسب انجام قرار می گرفت.
‏سپس خونهای گرفته شده در استوانه های شیشه ای كه داخل سرپوش فلزی آنها وزنه سربی آویزان شده بود، می گرفت.
‏چند ساعت پس از خونگیری وزنه سربی به آ‎رامی رها می گردید و خونابه به تدریج در ظرف یك تا دو روز جدا می شد و این وزنه با فشار روی لخته مقدار بیشتری سرم را مجزا می كرد، سپس سرم شفاف و عاری از گویچه ها را به كمك سیفون خارج كرده و با افزودن مقداری فنل محلول در اتر، سرم را برای چند ماه تا یك سال در سردخانه رها می كردند. در این مدت مقدار زیادی آلبومین و پروتئین های غیر اختصاصی رسوب می‌كرد و پس از حذف رسوبات، سرم شفاف را پس از تعیین عیار به حجم های حدودی 500 تا 1000 واحد بین المللی تقسیم نموده و پس از تأیید آزمایش های لازم سترونی و بی ضرری و حسن اثر، محصول نهایی آماده عرضه و مصرف پزشكی می‌گردید.
‏چنین سرمی طبعاً دارای آلبومین ها و پروتئین های غیر اختصاصی سرم اسب بود و ناگزیر بدن بیمار پس از تزریق نسبت به تمامی پروتئین های موجود در سرم اسب حساس می شد و استفاده از سرم اسبی برای بار دوم معمولا با عوارض و آلرژی توأم بود.


لینک کمکی