فایل رایگان تحقیق در مورد شهركهای صنعتی 24 ص

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان تحقیق در مورد شهركهای صنعتی 24 ص :

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل : word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : 27 صفحه

قسمتی از متن word (..doc) :


‏پیشگفتار
‏شهركهای صنعتی در كشور ما از قدمت دیرینه ای برخوردار نمی باشند . اجتماع سازمان یافته واحدهای صنعتی متناسب با استعداد مناطق محل استقرار موجبات هم افزائی و‏ ‏ بهره وری مطلوب از منابع را فراهم می سازد و علاوه بر ایجاد اشتغال مولد به رشد تولید داخلی و ارتقاء سطح فناوری می انجامد . در نظام استمرار جمعی واحدهای صنعتی ، تولید كنندگان كوچك و متوسط با دستیابی به پتانسیل هم مكانی سهم مناسبی ا ز بازار تقاضا را به خود اختصاص می دهند و همین عامل اسباب رونق مستمر و افزایش كمی آنان را به دنبال می‏ ‏آورد‏ ‏.
‏آموزشهای تخصصی در مجموعه های متمركز به آسانی می تواند جامعه عمل بپوشد و نقش مهم خود را در ارتقاء كیفی محصولات و كاهش قیمت تمام شده آنان با بكارگیری فناوریهای نو و مدرن بخوبی ایفا نماید .
‏كاهش هزینه های عمومی ناشی از استفاده از منابع آب متمركز و شبكه های برق و گاز و تلفن و فاضلاب و تصفیه خانه اختصاصی ارائه خدمات پیمانكاری جزء از سوی واحدهای بزرگ به تولید كنندگان كوچك مجموعاً موجبات تمایل مسئولان و مدیران صنعتی برای استقرار سازمان یافته واحدهای تولیدی را فراهم می سازد و از همه مهمتر جلوگیری از تداخل غیر‏ ‏ضرور و بافت های مسكونی و تجاری شهری با بافت صنعتی اسباب رویكرد به اجتماع سامان یافته كارخانجات و صنایع را به دنبال داشته است .
‏در اواخر سال 1362 قانون راجع به تأسیس شركت شهركهای صنعتی به تصویب مجلس رسید و از سال 1363 فعالیت این شركت آغاز شد و بتدریج در استانهای مختلف كشور شركتهای تابع ایجاد شدند .


لینک کمکی