فایل رایگان تحقیق در مورد طوفان

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان تحقیق در مورد طوفان :

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل : word (..docx) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : 9 صفحه

قسمتی از متن word (..docx) :


1
‏بسم الله الرحمن الرحیم
‏موضوع :طوفان
‏تهیه كننده :
‏كلاس
‏دبیر :آقای
‏مدرسه
‏طوفان
‏حضرت ‏نوح ‏اولین پیامبر ‏اوالو العزم ‏الهی است که مدت رسالت او به ‏تصریح قرآن مجید نهصد و پنجاه سال بوده است و در این مدت طولانی جز تعداد اندکی که ‏گفته شده حدود چهل نفر مرد و چهل نفر زن بودند کسی به او ایمان نیاورده و همگی راه ‏کفر و الحاد را در پیش گرفتندو او را بسیار آزار نمودند و حتی زن و یکی از فرزندان ‏حضرت نوح نیز به او ایمان نیاورده بطوریکه حضرت نوح قوم خود را نفرین کرد و به ‏خداوند چنین گفت:
‹‹ ‏و قال نوح رب لاتذر علی الارض من الکافرین دیارا ›› ‏سوره نوح
‏پروردگارا احدی از کافرین را بر روی زمین باقی مگذار.
‏خداوند نیز ‏به او وحی فرستاد که به دستور و الهام ما شروع به ساختن کشتی نما و درباره هیچ یک ‏از این کفار ‏شفاعت ‏مکن که همه ‏آنها غرق خواهند شد.
‹‹‏واضع الفلک باعینا و وحینا و لاتخاطبنی فی الذین ‏ظلموا انهم مغرقون››
‏کافرین و قوم نوح چون بر او می گذشتند که مشغول ساختن ‏کشتی است او را به استهزاء گرفته مسخره می کردند تا اینکه کار ساختن کشتی بپایان ‏رسید.
‏این کشتی از سه طبقه تشکیل شده بود یک طبقه برای چهارپایان و یک طبقه ‏برای پرندگان و مرغان و یک طبقه برای آدمیان و نشانه آغاز طوفان جوشیدن آب از محل ‏تنور خانه حضرت نوح بود که در ‏کوفه ‏واقع شده بود.
‹‹‏فلما جاء امرنا و فارالتنور›› قرآن مجید
‏پس زمانی که امر ما رسید و ‏تنور جوشید به نوح وحی شده که در کشتی سوار شده و مومنین نیز سوار شده و از هر ‏حیوان و پرنده ای یک جفت در کشتی سوار کند.
‹‹ ‏قلنا احمل فیها من کل زوج ‏اثنین››؛ به نوح گفتیم سوار شود از هر زوج جفتی را در کشتی حمل کن و آب از آسمان ‏بارید و از زمین جوشید و آنقدر از آسمان و از زمین آب جوشید بطوریکه کوهها را نیز ‏در بر گرفت تا اینکه آسمان و زمین به امر خداوند از بارش و جوشش آب فرو گذاشته و ‏کشتی نوح بر کوه


لینک کمکی