فایل رایگان تحقیق در مورد صفحـه اصلــی

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان تحقیق در مورد صفحـه اصلــی :

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل : word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : 10 صفحه

قسمتی از متن word (..doc) :


‏فصل دوم - شبكه های بی سیم محلی - شبكه های بی سیم صنعتی (Wireless‏)
‏میتوان گفت در حالت کلی 2 نوع فن آوری برای ارسال اطلاعات در شبکه های WLAN‏ وجود دارد که عبارتند از :‌ فن آوری مادون قرمز(‌IR‏ ) و فن آوری فرکانس رادیویی(‌RF‏ ) ‌ .
‏نویسنده : ناصر صیدی
‏تكنولوژی WLAN‏ :
‏میتوان گفت در حالت كلی 2 نوع فن آوری برای ارسال اطلاعات در شبكه های WLAN‏ وجود دارد كه عبارتند از :‌ فن آوری مادون قرمز(‌IR‏ ) و فن آوری فركانس رادیویی(‌RF‏ ) ‌ .
‏(INFRARED(IR‏ :
‏این روش برای ارسال اطلاعات در یك فضای بسته مناسب است زیرا پرتوهای مادون قرمز نمی توانند از دیوارها وموانع عبور كنند در این فناوری فرستنده و گیرنده باید نسبت به هم دید مستقیم داشته باشند . یكی از فناورهایی كه می توان گفت مكمل این فناوری می باشد روش پخش كردن IR‏ یا فن آوری مادون قرمز انتشاری می باشد . این فن آوری میتواند در محیطهایی كه موانعی مثل دیوار وغیره دارند كارایی داشته باشد . امنیت در این روش بسیار بالا می باشد وسرعتی معادل 100 مگا بایت در ثانیه را پشتیبانی می نماید . قدرت كم و هزینه كم این تكنولوژی باعث شده است تا بازه كوچكی از شبكه ها را دربرگیرد .
‏فركانس رادیویی
‏حركت كردن الكترونها در یك رسانه باعث تولید امواج الكترو مغناطیسی میشود . فركانس امواج رادیویی بین 10 تا 10 هرتز می باشد . مزیت این روش نسبت به روش IR‏ این می باشد كه به علت رادیویی بودن امواج می تواند از بین دیوارها وساختمانها عبور كرده و در فضا منتشر شود .
‏ویژگیهای فركانس رادیویی:
‏1 - فركانس : به تعداد نوسانات كامل یك موج در ثانیه فركانس گویند و با واحد هرتز اندازه گیری می نمایند.
‏2- طول موج : به فاصله بین 2 نقطه ماكزیمم متوالی یك موج و یا فاصلهاأی كه در یك نوسان كامل طی میشود طول موج گویند و با واحد متر اندازه گیری می نمایند .
‏3- سرعت انتشار : امواج رادیویی در خلاء با سرعت نور یعنی 10×3 متر بر ثانیه منتشر میشوند .


لینک کمکی