فایل رایگان تحقیق در مورد علل شكست اصلاح‌طلبان 20 ص

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان تحقیق در مورد علل شكست اصلاح‌طلبان 20 ص :

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل : word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : 20 صفحه

قسمتی از متن word (..doc) :


‏2
‏طرح مسئله‏ :
‏از ممیزه‏‌‏های انسان از دیگر موجودات قدرت تفكر، هوشمندی، كنجكاوی و چراجویی و علت‏‌‏یابی بوده و هست و انسان كه در اجتماع متأثر از اجتماع و مؤثر بر اجتماع است ناگزیر از شناخت اجتماع، پدیده‏‌‏ها و رویدادهای اجتماعی است.
‏اجتماع انسانی و جهان مداوم در حال شدن است و در این شدن باید تصمیم به تكامل خویش گیرد و این تكامل حاصل نمی‏‌‏شود مگر با انباشت اطلاعات و تحقیق، رد و ابطال، نقد و انتقاد، عبرت‏‌‏گیری و جستجوگری، تلاش و تلاش.
‏به گفته كارل ریموند پوپر متدولوژیست علم ‏«‏راز پیشرفت دمكراسی‏‌‏های غربی نه در ثروت و منابع طبیعی، بلكه در سابقه وجود اندیشه آزادی و انتقاد باید جست‏»‏! مهمترین راز دمكراسی نقد است، پس آنچه برای پیشرفت و حركت به جلو لازم است نقد دائم و تحلیل و بررسی است.
‏آن‏‌‏چه كه روشن است حركت جریان اصلاح‏‌‏طلبی و تغییر خواهی در ایران است. حركتی كه از انقلاب مشروطه آغاز شده و ادامه دارد. اما مفهوم اصلاح‏‌‏طلبی را باید فراتر از نام یك جریان و یا گروه سیاسی حاضر دانست چرا كه
‏ایران امروز در عرصه سیاست، اقتصاد، فرهنگ، امنیت در داخل و خارج خواستار تغییر است و لازمه تغییر حركت و اصلاح است. البته منظور ما در این مقاله از اصلاح‏‌‏طلبی و اصلاحات معنای عام و گسترده آن نیست بلكه جریانی‏‌‏ست كه پس از دوم خرداد 1376 ‏نمود یافت و بدین نام خوانده شد.‏جامعه و كشوری كه عزم بر پیشرفت، تغییر و قدرتمندی و افزایش منزلت دارد با باید دائماً نظر بر گذشته، حال و آینده داشته باشد. گذشته را حال و آینده، حال را گذشته و آینده و آینده را گذشته و حال بداند اما آن‏‌‏چه در ید اراده و عمل ماست حال است اما حالی كه تا چند لحظه قبل آینده و تا لحظاتی دیگر گذشته خواهد بود. آن


لینک کمکی