فایل رایگان تحقیق در مورد عوامل مهم ضبط برروی سی دی یست

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان تحقیق در مورد عوامل مهم ضبط برروی سی دی یست :

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل : word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : 17 صفحه

قسمتی از متن word (..doc) :


‏2
‏عوامل مهم ضبط برروی سی دی چیست؟
‏سی د ی یا دیسك فشرده، رسانه ای است برای ذخیره سازی اطلاعات. سی د ی را می ‏توانید به عنوان یك فلاپی دیسك خیلی بزرگ در نظر بگیرید. اما تفاوت آنها در این است كه روی فلاپی دیسك فایل ‏ها را با فرمت داس ذخیره می ‏كنند اما قالب فایل ‏هایی كه روی سی د ی نوشته می ‏شوند ISO 9660‏ است.
چه نوع اطلاعاتی را می ‏توان روی سی د ی ذخیره كرد؟
به طور خلاصه می ‏توان گفت هر چیزی را كه بتوان در قالب یك فایل روی یكی از رسانه های ذخیره سازی نگه داری كرد، می ‏توان روی سی د ی نیز ذخیره سازی نمود. تحت استاندارد‏ ISO 9660‏، فقط فایل مهم است و نگه داری آن ارتباطی با محتویات فایل اعم از تصویر، متن یا ... ندارد. تعدادی فرمتهای خاص وجود دارد كه ممكن است بخواهید فایل ‏ها را به آن نحو روی سی د ی ضبط كنید. یكی از متداولترین آنها CD-DA‏ برای سی دی های صوتی است. اگر بخواهید یك فایل صوتی را به نحوی روی سی د ی كپی كنید كه بتوان آن را در ضبط صوت خانگی شنید، نیاز به یك دیسك CD-DA )DA‏ سرنام Digital Audio‏ به معنای صدای دیجیتالی است) دارید.
چه حجمی از اطلاعات را می ‏توان روی یك سی د ی نگه داری كرد؟
وقتی كه داده ها را روی سی د ی كپی می ‏كنید، باید حجم سی د ی را نیز در نظر داشته باشید. اگرسی دی صوتی بخواهید كپی كنید، حجم اطلاعات را با دقیقه، ثانیه و سكتور باید اندازه گیری كنید. هر ثانیه شامل 75 سكتور و هر سكتور 2048 بایت (2 كیلو بایت) است. سی دی ها در اندازه های 21 دقیقه ای (با قطر 80 میلیمتر) و 63 دقیقه ای (با قطر 120 میلیمتر) و 74 دقیقه ای (با قطر 120 میلیمتر) ساخته می ‏شوند. حجم هر یك را میتوان به این روش محاسبه نمود:
21 دقیقه× 60 ثانیه× 75 سكتور× 2 كیلوبایت= 000/189 كیلوبایت= 184 مگابایت
63 دقیقه× 60 ثانیه× 75 سكتور× 2 كیلوبایت= 000/567 كیلوبایت= 553 مگابایت
74 دقیقه× 60 ثانیه× 75 سكتور× 2 كیلوبایت= 000/660 كیلوبایت= 650 مگابایت
البته روی سی دی هایی كه در كارخانه ضبط می ‏شوند، می ‏توان بیش از 74 دقیقه اطلاعات ثبت نمود.
و به طور خلاصه
فایل ‏هایی كه روی سی د ی ضبط می ‏شوند، دقیقاً همان مقدار فضا را روی ‏ سی د ی اشغال نمی ‏كنند و معمولاً اندكی بیش از اندازه اصلی، حجم اشغال ‏می نمایند. علت آن وجود واحد ضبط روی سی د ی است. هر واحد ضبط روی سی د ی را یك بلوك منطقی می نامند. به طور تئوری هر بلوك می ‏تواند 512 بایت، 1024 بایت یا 2048 بایت حجم داشته باشد و بنابراین 1، 2 یا 4 بلوك می ‏تواند در یك سكتور جای بگیرد.
فایل راه انداز


لینک کمکی