فایل رایگان تحقیق در مورد موتور ماشین چگونه كار میكند 10ص

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان تحقیق در مورد موتور ماشین چگونه كار میكند 10ص :

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل : word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : 10 صفحه

قسمتی از متن word (..doc) :


2
‏موتور ماشین چگونه كار میكند
‏آیا تا به حال پیش آمده كه كاپوت خودروی خود را بالا بزنید و متعجب بمانید كه آن داخل چه خبر است ؟
‏ ‏ موتور خودرو می تواند نمایشگر یك سری قسمتهای فلزی , لوله های مختلف و سیمهای گیج كننده باشد . شما ممكن است كه از روی كنجكاوی بخواهید دریابید كه آنجا چه میگذرد . به هر حال شما از این وسیله به طور روزانه استفاده مینمایید و‏ ‏ دانستن طریقه كار كردن آن باید جالب باشد .‏ ‏ یا شاید شما خسته شده باشید از اینكه خودروی خود را به مكانیكی برده و در مورد قسمتهایی ( كه كاملا برای شما بی معنیست ) بشنوید و مجبور باشید به خاطر این قسمتهای ناشناخته‏ ‏ فاكتور گران قیمتی را امضاء و پرداخت نمایید.
‏ ‏یا حتی ممكن است كه شما قصد خرید یك خودروی جدید را داشته باشید و با لغات خنده داری مانند 3 لیتر وی 6 یا dohc‏ یا mpfi‏ برخورد ‏
‏نمایید . معنی اینها چیست ؟
‏اگر تا به حال در مورد اینجور مسائل متعجب شده اید , پس به خواندنتان ادامه دهید ! در این مقاله مادر مورد ایده های اولیه در مورد موتور , سپس شرح كامل كاركرد این قطعات با هم , و چه ایراداتی می تواند به وجود بیاید و چگونگی بالا بردن راندمان صحبت خواهیم كرد .
‏_ احتراق درونی : جهت پی بردن به نحوه كاركرد موتورهای احتراق درونی , به كار بردن تصویر ذهنی شما موثر خواهد بود . یك مثال خوب در این راستا توپهای جنگی قدیمی هستند كه شما احتمالا آنها را در فیلمهایا موزه ها دیده اید . در آنجا سربازها درون لوله توپ را با باروت پركرده سپس یك گوی فلزی ( كه همان توپ است ) را درون آن قرار می دهند و با روشن كردن فیتیله ای كه به باروت متصل می شود عمل شلیك صورت میگیرد . به این عمل احتراق درونی میگویند , ولی تجسم اینكه این چه ارتباطی با موتور خودرودارد كمی مشكل است .


لینک کمکی