فایل رایگان تحقیق در مورد پدیده مرگ 32 ص

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان تحقیق در مورد پدیده مرگ 32 ص :

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل : word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : 32 صفحه

قسمتی از متن word (..doc) :


‏پدیده مرگ
‏یكی از اندیشه‏‏‏هایی كه همواره بشر را رنج داده است اندیشه مرگ و پایان‏‏‏ یافتن زندگی است . آدمی از خود می‏‏‏پرسد چرا به دنیا آمده‏‏‏ایم و چرا می‏‏‏میریم ؟ منظور از این ساختن و خراب كردن چیست ؟ آیا این كار لغو و بیهوده نیست ؟
‏استدلالهاى قرآن بر امكان معاد
‏گرچه از آن نظر كه ایمان و اعتقاد ما به قیامت از ایمان به قرآن‏‏‏و گفتار پیامبران سرچشمه مى‏‏‏گیرد لزومى ندارد كه درباره قیامت به ذكر برهان و استدلال بپردازیم و یا شواهد و قرائن‏‏‏علمى بیاوریم، ولى نظر به اینكه خود قرآن كریم - لااقل براى نزدیك كردن مطلب به اذهان - به ذكر یك سلسله‏‏‏استدلالها پرداخته است و خواسته است افكار ما از راه استدلال و به طور مستقیم هم باجریان قیامت آشنا شود، ما به طور اختصار آن استدلالها را ذكر مى‏‏‏كنیم.
‏استدلالهاى قرآن یك سلسله جوابهاست به منكران‏‏‏قیامت.این جوابها برخى در مقام بیان این است كه مانعى در راه قیامت نیست و در حقیقت پاسخى است به كسانى كه‏ ‏‏‏قیامت را امر ناشدنى فرض مى‏‏‏كردند، برخى آیات دیگر یك درجه جلوتر رفته و مى‏‏‏گوید در همین جهان چیزهایى شبیه به قیامت‏‏‏وجود داشته و دارد و با دیدن چنین چیزها جاى انكار و استبعاد نیست، برخى آیات از این هم یك درجه جلوتر رفته و وجودقیامت را یك امر ضرورى و لازم و نتیجه قطعى خلقت‏‏‏حكیمانه جهان دانسته است.بنابر این مجموع آیاتى كه در آنها درباره قیامت استدلال شده است‏‏‏سه گروه‏ ‏است و به ترتیب ذكر مى‏‏‏كنیم.


لینک کمکی