فایل رایگان تحقیق در مورد پیدایش هواپیمای موفق شكاری

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان تحقیق در مورد پیدایش هواپیمای موفق شكاری :

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل : word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : 9 صفحه

قسمتی از متن word (..doc) :


‏1
‏پیدایش هواپیمای موفق شكاری - رهگیر معروف F-16 ‏، ‏واكنشی بود به نقائص و مشكلات بروز كرده در جنگنده‏های شركت كننده در جنگ ‏ویتنام.
‏به دنبال موفقیت هواپیمای كوچك، چابك و بسیار مانورپذیر F-86 Saber ‏در جریان جنگ كره، جنگنده‏های ساخت ایالات متحده به شكلی تغییر یافتند ‏تا دارای حداكثر سرعت، ارتفاع، قدرت رادار، مانورپذیری، دید خلبان و سایر مواردی ‏باشند كه مورد نیاز نبردهای «فاصله نزدیك» است. این تمایلات ویژه، در ساخت جنگندهء F-4 ‏فانتوم توسط كارخانهء معظم مك‏دانل‏داگلاس به حد اعلا رعایت شد، به طوری كه ‏موفقیت در طراحی بی‏نقص و بی‏نظیر آن، این جنگنده را، هم نیروی هوایی و هم نیروی ‏دریایی در طول جنگ ویتنام به خدمت گرفتند.
F-86 Saber
F-4 ‏در اصل به منظور رهگیری و شكار هواپیماهای جنگی دشمن ‏و ایجاد دفاع هوایی ساخته شد، ماموریتی كه در آن زمان از عهدهء هیچ جنگنده‏ای بر ‏نمی‏آمد، زیرا تا آن زمان، ناوگان هوایی ایالات متحده، هیچگاه مورد تحدید جدی حملات ‏هوایی جنگنده‎‏‏های دشمن واقع نشده بود. اما با وجود F-4 ‏این امر (دفاع هوایی) ‏امكان‏پذیر می‏شد جنگندهء F-4 ‏بدین منظور طراحی شده بود تا از ناوگان هوایی، محافظت ‏به عمل آورده و با واكنشی سریع، ارتفاع پروازی خود را افزایش دهد، سریعن به سرعتهای


لینک کمکی