فایل رایگان تحقیق در مورد کویرنوردی

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان تحقیق در مورد کویرنوردی :

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل : word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : 7 صفحه

قسمتی از متن word (..doc) :


1
‏کویرنوردی
‏در دسترس‌ترین بخش كویری ایران كویر مرنجاب است. امنیت این منطقه در مقایسه با ‏سایر قسمت‌های كویری نظیر كویر لوت،‏ ‏ اعتدال نسبی دمای آن، تنوع جاذبه‌های گردشگری، ‏تنوع گونه‌های جانوری و پوشش گیاهی آن، از این منطقه فضایی وصف ناشدنی ساخته است.
‏قلعه مرنجاب، كاروانسرایی است در كویر كه در مسیر راه ابریشم قرار دارد و ‏كاروان‌ها برای سفر به خراسان، اصفهان، ری و بالعكس از این مسیر می‌گذشتند.
‏می‌گویند كه شاه عباس با وجود ایجاد كاروانسرا و قلعه‌های متعدد در سراسر كشور، ‏در این منطقه تأسیسات دفاعی تعبیه نكرده بود. حمله ازبك‌ها و افغان‌ها از طریق ‏دریاچه نمك و پیشروی آنها تا به كاشان و اصفهان، شاه عباس را به صرافت انداخت تا در ‏سال 1012 قمری سریعاً یك پایگاه نظامی در این منطقه ایجاد كند و جلوی تهدید را ‏بگیرد.
 ‏بالای كاروانسرا به شكل سنگرهای دیدبانی درست شده است‏ ‏ و زمانی 500 پاسدار مسلح ‏در قلعه حضور داشتند و امنیت عبور كالا از چین به اروپا و بالعكس را در این منطقه ‏تأمین می‌كرد، اما امروز جوان سرباز وظیفه‌ای كه اهل اردبیل است از این اثر باستانی ‏و توریست‌های آن مراقبت می‌كند..
‏جاده آران و بیدگل به مرنجاب و دستكن یكی از راههای ارتباطی بوده كه اصفهان را ‏به شهرهای كاشان، یزد، مشهد و تهران متصل می‌ساخته است.


لینک کمکی