فایل رایگان تحقیق در مورد زندگی انسان بعد از دنیا 50 ص

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان تحقیق در مورد زندگی انسان بعد از دنیا 50 ص :

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل : word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : 50 صفحه

قسمتی از متن word (..doc) :


‏ ‏آ‏خرت ‏ ‏ ‏
‏زندگی انسان بعد از دنیا
‏خدای تعالی برای ما خیر می‏‌‏دهد كه انسان از این دنیا كه محل حیات اجتماعی ‏اوست، به عام دیگری به نام برز‏خ و سپس به عالم آخرت كوچ می‏‌‏كند، ولی روش زندگانیش بعد از این دنیا، انفرادی است، یعنی‏ ارتباطی با تعاون اجتماعی ندارد و به كمك ‏و همكاری دیگران نیازمند نیست و تنها وجود خودش ‏در تمام ‏شوون ‏حیاتی موثر خواهد بود.
‏اگر این نظام طبیعی و نوامیس مادی كه در در این عالم مشاهده می‏‌‏شود، در عوالم بعدی نیز حكمفرما بود، ناچار باید زندگانی برزخی و اخروی هم مانند حیات دنیوی بر اساس اجتماع و تعاون استوار باشد، ولی انسان ‏همین‏‌‏كه از این عالم رخت بربست، دیگر این جریانات را پشت سر انداخته و متوجه پروردگارش ‏می‏‌‏شود. دیگر اثری از علوم عملی كه ویژه‏‌‏ی محیط اجتماع و كار است، نمی‏‌‏ماند، دیگر لزوم استخدام و تصرف و مدنیت و اجتماع تعاونی و سایر احكام و قضاوت‏‌‏هایی كه در دنیا دارد، بی‏‌‏مورد خواهد بود‏، ‏تنها انسان است ‏و اعمالی كه انجام داده و نتایج نیك و بد آنها.
‏از این پس چهره‏‌‏ی حقایق بی‏‌‏پرده جلوه‏‌‏گر شده و خیر باعظمتی كه مورد اختلاف بود، ظاهر می‏‌‏شود. در آیه‏‌‏ی 80 سوره‏‌‏ی مریم می‏‌‏فرماید:


لینک کمکی