فایل رایگان پاورپوینت در مورد خود شکوفایی و تجربه های اوج

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل رایگان پاورپوینت در مورد خود شکوفایی و تجربه های اوج :

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : پاورپوینت
نوع فایل : powerpoint (..ppt) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد اسلاید : 32 اسلاید

قسمتی از متن powerpoint (..ppt) :


بسم الله الرحمن الرحیم
موضوع سمینار :
خود شکوفایی و تجربه های اوج
مقدمه
خودشکوفایی (Self – actualization) یکی از سازه ‌ های نظری ‌ اصلی در روانشناسی انسانگرا است . در روانشناسی انسانگرا ما با بیان و روشی متفاوت مواجه می ‌ شویم . از جنبه ‌ های مثبت انسان بحث می ‌ شود و روش علمی به معنای خاص آن، مانعی برای مطالعه کل جنبه ‌ های انسان تلقی می ‌ شود . سازه خودشکوفایی بعد از 50 سال از فرمول بندی اولیه آن توسط راجرز 1951 و مازلو 1954 ، هنوز هم به ‌ عنوان سازه ‌ ای تاثیرگذار، دارای کاربردهای مهم برای روانشناسی و دارای ارزش اکتشافی (heuristic value ) قلمداد می ‌ شود .
دیدگاه ‌ های روانشناسان مختلف درباره ‌ ی مفهوم خودشکوفایی
اصطلاحا خودشکوفایی برای اولین بار توسط “ کورت گولد اشتاین “ بکار رفت . خودشکوفایی از نظر گولد اشتاین در واقع همان انگیزه تشخیص استعدادها درفرد است . به نظر او این انگیزه ‌ ی اصلی و در حقیقت تنها انگیزه واقعی فرد است و سایر انگیزه ‌ ها صرفا تجلی آن به حساب می ‌ آید .
یو نگ " فرد یت یافتن را مترادف با تحقق خود می ‌ دانست . یعنی یکپارچگی عناصر ناهمگون شخصیت و مبدل شدن آن به الگویی هماهنگ و منحصربه ف رد
به طور خلاصه خصوصیاتی که یونگ برای فردیت یافتگان بر شمرده است از این قرار است :
فردیت یافتگان در سنین میانسالی هستند، چون بحران ‌ هایی شدید را که اصل دگرگونی شخصیت در این زمان است پشت سر گذاشته ‌ اند . اینان به مراحل عالی خودشناسی رسیده ‌ اند . فردیت یافتگان خود را می ‌ پذیرند با همه ضعف ‌ ها و کاستی ‌ ها .


لینک کمکی